Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО)

Вчора ВР у першому читанні прийняла закон про зняття митних зборів при ввезенні електромобілів
Depo.Гроші
22 травня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО)
Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО)

Автори пропонують тимчасово, до 01.01.2020, звільнити від ПДВ та акцизного податку імпорт в Україну електрокарів.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 1

«Хочу зауважити, що Київ почав активно готувати міську інфраструктуру до навали електроавто!). Жарти-жартами, але і департамент транспорту і робоча група, при мерії, яку я не так давно очолив, дуже активно напрацьовують проекти рішень, які дозволять на ділі забезпечити власникам електромобілів максимально комфортні умови "проживання" в місті. Подробиці поки не відкриваю, як кажуть, "скоро на наших екранах» - написав на своїй сторінці у Фейсбуці депутат Кіевради Анатолій Велімовский. 

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 2

«Дуже розраховую, що лобі автовиробників та імпортерів звичайних автомобілів не завалять закон у другому читанні. Як би пафосно це не звучало, але електромобіль (бажано ще й вітчизняний) - багато в чому порятунок країни і Києва!», - додає депутат.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 3

Власник електромобіля Nissan Leaf з Києва Олександр Кравцов їздить на своєму екологічному транспортному засобі вже 5 місяців. За цей час він встиг накатати по Києву і не тільки 13 500 кілометрів.

“У мене вдома стоїть окремий лічильник, яким я вимірюю кількість відмотаних кіловат на «заправку» електромобіля, - розповідає Олександр Кравцов. - Виходить, в місяць у мене йде близько 500 кіловат електроенергії на зарядку батарей Nissan Leaf. Але я ж заряджаюсь не тільки вдома. Благо, електрозаправок вже і в Києві вистачає, щоб підзарядитися”.

За приблизними підрахунками Олександра, на те, щоб проїхати 100 км шляху на електромобілі, електрики йде приблизно на 7 гривень. При цьому у нього стоїть звичайний, а не двозонний лічильник, який дозволив би платити ще менше, оскільки електромобіль, в основному, заряджається вночі. А вночі тариф по такому лічильнику - копійчаний.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 4

Більшість електромобілів здатні самостійно долати від 100 до 200 кілометрів. Після чого - або «експрес-зарядка», на годину-дві, або довга зарядка, годин на 8 (у випадку з батареями більшої місткості - до 35 годин). Станцій швидкої зарядки в Україні мізерна кількість, тому, швидше актуальний другий варіант: «побутова розетка - подовжувач - 8 годин».

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 5

Екологічні ресурси не безлімітні. Це дає надію на те, що з кожним днем ціна електромобілів буде знижуватися, вартість тягових батарей теж піде вниз, паралельно буде нарощуватися їх ресурс і запас ходу на одному заряді. Прогрес у цій галузі можна порівняти з темпами розвитку персональних комп'ютерів (телефонів, планшетів) за останні кілька років.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 6

Уряд Китаю вирішив збільшити попит на електромобілі в країні, звільнивши від сплати податків покупців цього виду транспорту. Крім того, податок не буде розповсюджуватись також на покупців гібридних авто. Більше того, в рамках нової програми всі охочі придбати екологічно чисте авто можуть отримати позики. Обсяг таких кредитів досягає $18,4 тис.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 7

Гонконгська компанія пішла ще далі і презентувала електромобіль, який може побудувати кожен. Ідея проекту зі створення електромобіля в домашніх умовах виникла ще в 2012 році, коли команда інженерів з OSVehicle бажала створити щось революційне в автомобільній галузі. Як результат, у 2013 році компанія вперше презентувала свою розробку Tabby - електромобіль, який можна зібрати за годину у власному гаражі. 

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 8

Електромобіль Mercedes Benz A-Class E-Cell був представленій на автосалоні в Детройті. Mercedes-Benz A-Class E-Cell обладнаний електромотором піковою потужністю 70 кВт (90 кінських сил) і тривалою потужністю 50 кВт (68 кінських сил). Хетчбек розганяється з 0 до 100 кілометрів на годину за 14 секунд і досягає максимальної швидкості 150 кілометрів на годину.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 9

Електромобіль Tesla Model S на автосалоні в Детройті.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 10

Електричний спортивний автомобіль Tesla Roadster 2,5 в Детройті.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 11

На Шанхайському автосалоні дебютував новий китайський спорткар Eagle Carrie. Китайці стверджують, що цей електричний авто може набирати першу сотню за 4,8 секунди. Заявлений запас ходу - 260 кілометрів.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 12

Науково-технічний прогрес не стоїть на місці і електромобілям "діхають в спину" машини, які працюють на енергії Сонця.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 13

"Солнцемобили", тобто автомобілі, що пересуваються на енергії, отриманої від сонячних батарей, вже давно не фантастика. Більше того, кожен рік в Австралії проходять багатоденні міжнародні гонки таких інноваційних транспортних засобів.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 14

Машини пересуваються на енергії сонця тільки вдень, а вночі вони перетворювалися на електромобілі.

Коли в Україні почнеться навала електромобілів (ФОТО) - фото 15

 

Використані матеріали Фейсбук-сторінки Электромобиль!