Як гарячі пиріжки: Україна готується продати сотню нових літаків Ан-178

Попередній пакет замовлень на новий український літак Ан-178 становить близько 100 одиниць
Depo.Гроші
7 травня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив журналістам генконструктор ДП "Антонов" Дмитро Ківа, передає depo.ua з посиланням на ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, Азербайджанська вантажна авіакомпанія Silk Way Airlines та ДП "Антонов" підписали контракт на поставку десяти літаків Ан-178.

Також "Антонов" уклав угоду про спільне виробництво цих літаків з КНР. Всі літаки будуть збиратися в Києві. Обсяг угоди не уточнюється.

Крім того, Китай уклав угоду про покупку двох Ан-178. Середня ціна одного літака становить $40 млн.

За словами Ківи, у купівлі зацікавлені також Саудівська Аравія і країни Перської затоки.

Літак буде офіційно представлений на паризькому авіасалоні Le Bourget.

Ан-178 - середній транспортний літак вантажопідйомністю 15-18 тонн. Його швидкість - 825 км/год, вантажопідйомність - 18 тонн (два стандартних морських контейнера), висота польоту - 12 км, дальність польоту - 5500 км. До того ж він здатний сідати і злітати з будь-яких аеродромів, у тому числі грунтових, що робить його затребуваним і для потреб оборони.

За приблизними оцінками фахівців, ціна на літак стартує від $25-40 млн. Цей літак прийде на заміну турбогвинтовим Ан-12 та С-160, у більшості з яких вичерпується ресурс. В першу чергу це стосується радянських Ан-12.

Льотні випробування нового Ан-178 почнуться в травні. На Антонові раніше заявили, що приступили до збірки другого дослідного Ан-178 для випробувань (вже виготовлений фюзеляж), а завод готує документацію для початку серійного виробництва.