ВВП може обвалитися на 9%

Падіння ВВП України в 2014 році може скласти 8-9%, на тлі руйнування агресорами промислової інфраструктури на сході країни
Depo.Гроші
15 жовтня 2014 17:14
ФОТО: depo.ua
ВВП може обвалитися на 9%
ВВП може обвалитися на 9%

Так вважає міністр фінансів України Олександр Шлапак, пише ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Після того, як російські бандити поміняли тактику і фактично почали винищувати виробничий сектор на сході України, промисловість реагуватиме. Таким чином, ми бачимо ситуацію трохи гіршу», - говорить Олександр Шлапак.

За словами міністра, така ситуація негативно відбивається на стані платіжного балансу: підприємства на сході країни давали 30% валютної виручки держави.
Крім того, платіжний баланс знаходиться під тиском через обмеження Москвою українського імпорту.

«Ми не доберемо експортних ресурсів через конфлікт з Росією біля $5 млрд. Але в основному, погіршується ситуація з валютним балансом. І тут основний удар приймає на себе Нацбанк», - вважає Шлапак.

Як повідомлялося, реальний ВВП України в другому кварталі 2014 року зменшився на 4,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року, тоді як в першому кварталі падіння складало 1,1%.

Влада України в липні погіршила прогноз падіння економіки країни в 2014 році з 5% до 6,5%.

В той же час, за даними голови НБУ Валерії Гонтаревої, нині експерти МВФ разом з українськими фахівцями розглядають доцільність погіршення прогнозу падіння ВВП в 2014 році до 8-10%.