Світовий банк розставив пріоритети економічних реформ в Україні

Найбільш важливим для України на сьогодні є прискорення економічного зростання
Depo.Гроші
27 вересня 2014 14:43
ФОТО: depo.ua
Світовий банк розставив пріоритети економічних реформ в Україні
Світовий банк розставив пріоритети економічних реформ в Україні

Про це заявила віце-президент Світового банку Лора Так в інтерв'ю ZN.UA, передає ДеПо.

«Головне для України зараз - це відновити економічне зростання, створити якомога більше робочих місць для населення, покращити якість цих робочих місць. Дійсно, для того щоб це відбулося, необхідна ціла низка змін. Але ми розуміємо, що є пріоритети, на яких необхідно сконцентруватися в першу чергу. Найбільш важливими зараз є макроекономічна стабільність і стабільність банківського сектора», - підкреслила вона.

На її думку, наступними за важливістю йдуть зменшення корупції, посилення підзвітності та підвищення рівня довіри населення до органів влади.

«Це підвищить ефективність державних видатків та поліпшить якість надання державних послуг населенню. Мова йде як про надання інфраструктурних послуг, так і соціальних - в першу чергу в охороні здоров'я та освіті», - заявила Так.

Наступними за важливістю повинні стати реформа енергетичного сектора, а також поліпшення інвестиційного та бізнес-клімату для росту та розвитку приватного бізнесу.

«Це дозволить створити нові робочі місця. Також одним із основних напрямків має стати створення надійної адресної системи соціальної допомоги», - сказала віце-президент.

«Тобто Україні, безумовно, потрібна всеосяжна програма, в якій би всі реформи посилювали одна одну. Але дуже важливо збалансувати ці реформи, щоб жоден з напрямків не «просів», не отримав перевагу перед іншими», - підсумувала вона.

Нагадаємо, генеральний секретар Ради Європи (РЄ) Турбйорн Ягланд виступив на підтримку стратегії реформ в Україні, яку раніше оголосив глава держави Петро Порошенко.