Все законно і правильно: Експерти про будівництво у Протасовому яру

Спроби столичної влади анулювати компанії "Дайтона груп" законні дозволи на будівництво житлового комплексу у Протасовому Яру вдарить по киянам

Такої думки дотримуються експерти, повідомляє lenta.ua.

На думку експерта Едуарда Юрченка, про той чи інший об'єкт будівництва можна судити, виходячи з соціальної відповідальності забудовника і взятих ним зобов'язання.

"Іноді боротьба з будівництвами дійсно буває виправданою. Цинічні бізнесмени у гонитві за прибутком забудовують парки, історичні ландшафти, культурні об'єкти, тощо. У такому випадку громадське обурення може бути виправданим. Є зворотні випадки. Коли забудова є цілком законною, а здійснюють її нормальні порядні бізнесмени. А з іншого боку під виглядом "обуреного суспільства" виступають вже відверті шахраї, покликання яких - це "кошмарити" бізнес і вимагати гроші. Саме такий випадок стався з Протасовим яром. У забудовника є всі необхідні документи. Є всі домовленості: з клінікою Амосова про благоустрій, з сусідніми організаціями та мешканцями, з гірськолижної базою Протасів Яр (яку "захищають" горе-активісти, хоча безпосередньо її ніхто і не збирається забудовувати). Більш того, є зобов'язання виплатити 15 млн. грн за вирубку 600 дерев. Цих грошей вистачить, щоб посадити 7000 дерев (місто такі гроші не виділяє). Адміністрація Києва надала всі необхідні дозволи на забудову, а тепер новий радник Кличко Максим Бахматов, не розібравшись у ситуації, обіцяє розрив договору і законних документів із забудовником", – розповів Юрченко.

У свою чергу, економічний експерт Юрій Гаврилечко розповів про важливість проекту, яким займається забудовник.

"Дане будівництво, якщо здійснює ТОВ "Дайтона Груп", один з тих рідкісних випадків у Києві, коли на руках у забудовника є не лише всі необхідні документи, починаючи від рішення Київради від 26 квітня 2007 року, а й наявні домовленості як з представниками місцевої громади про благоустрій території, так і з Інститутом Амосова про зміцнення схилів Протасового Яру, обвалення яких загрожує будівлі клініки вже не перший рік і чим не займаються київська влада. Так, генеральний директор компанії Дмитро Паланчук вже неодноразово публічно наголошував - комплексні інженерно-геологічні вишукування були замовлені у кращій, на його думку, у цій сфері компанії "Основа Солсіф". Яка розрахувала стійкість схилу у поточному стані та чітко позначила: "у випадку підняття ґрунтових вод ніякі дерева та їхнє коріння його не врятують", – розповів Гаврилечко.

За його словами, спираючись на дані перевірок ґрунту, забудовник розробив проект підпірних стін, що у майбутньому, разом з каркасом будівлі, забезпечуватимуть стійкість схилу.

"Також було укладено договір про науково-технічний супровід з НДІБК (Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій). Інститут робить перевірочні розрахунки щодо стійкості схилу на всіх етапах реалізації та експлуатації будівлі. Також до програми науково-технічного супроводу входить моніторинг стану клініки Амосова", – пояснив Гаврилечко.

"Користуючись необізнаністю людей, активісти-вимагачі лякають їх знищенням всього Протасового Яру і навіть гірськолижного курорту, з кожним разом перебільшуючи площу забудови - у ЗМІ та соціальних мережах зустрічаються цифри від 15 до 30 га. Реальна ж площа ділянки - 2,78 га, а площа забудови всього 0,9 га і "борці за правду" чомусь категорично не бачать реальних цифр ні в документах забудовника, ні у відкритих джерелах", – розповів директор "Дайтона Груп" Дмитро Паланчук.

Звертаючись до мешканців сусідніх будинків і всіх небайдужих киян, Дмитро Паланчук стверджує: "Ми з вами хочемо одного і того ж – у Протасовому Яру буде парк! На території близько 2 га ми облаштуємо ландшафтний парк відпочинку з декоративними водоймами і затишними альтанками, дитячими ігровими та спортивними майданчиками. Ви зможете гуляти тінистими доріжками і милуватися краєвидами Києва, спокійно відпускати ваших малюків у дитяче містечко і не переживати за безпеку рідних. У складі комплексу передбачено дитячий садок, спортивно-оздоровчий комплекс і супермаркет. Ми хочемо розвивати Солом'янський район, зробити Протасів Яр новою точкою тяжіння для всіх киян!"

"Ми взяли на себе зобов'язання по комплексній модернізації інженерних мереж. Коли забудовувався Протасів Яр 2002 року, водопровід був зроблений неправильно, він залишився незакольцованним. У випадкуі пожежі або іншої непередбаченої ситуації мешканці сусідніх будинків, розташованих вище, постраждають, залишаться без води. На часі питання каналізації – її відведення зроблене у колектор на Боженка, який зараз перебуває у дуже поганому стані і може у будь-який момент обвалитися. Проект і роботи зо його реконструкції - наше термінове завдання. Плюс – реконструюватимемо електропідстанцію. Лише реконструкція колектора обійдеться нам в 10 млн грн, і в 25 млн грн реконструкція інженерних мереж. У бюджеті міста таких грошей немає", – заявив Паланчук.

Також ТОВ "Дайтона Груп" взяла на себе добровільне зобов'язання побудувати три сквери на суму 5 млн. грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme