Все більше українців стають песимістами і чекають обвалу курсу гривні

Споживчі настрої в Україні в серпні погіршали на 10,4 пункту - до 54,7, на тлі загострення військових дій на Донбасі, руйнування промислової інфраструктури регіону і девальвації гривні
Depo.Гроші
8 вересня 2014 17:13
ФОТО: depo.ua
Все більше українців стають песимістами і чекають обвалу курсу гривні
Все більше українців стають песимістами і чекають обвалу курсу гривні

Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine, пише ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«У останні місяці споживчий оптимізм знаходиться під рівною дією ситуації на сході країни і стабільності на валютному ринку. Далі ці два чинники зберігатимуть свій вплив на споживчі настрої, і до них додадуться очікування стосовно стабільності енерго- і теплопостачання взимку», - зазначається в повідомленні GfK.

Згідно з повідомленням, індекс доцільності робити великі покупки погіршав на 8,3 пункту - до 53,8, але дещо ослабіли побоювання стосовно можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття склав 146,7, що на 1,1 пункту менше, ніж в липні.

«Триває погіршення інфляційних очікувань: відповідний індекс у серпні виріс на 2,8 пункту - до 188,7. Одночасно істотно посилився песимізм українців стосовно курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань виріс на 22,1 пункту - до 147,82», - вказується в повідомленні.

Індекс споживчих настроїв в Україні визначається на підставі вибіркового дослідження домашніх господарств країни, в ході якого опитується 1 тис. осіб у віці від 16 років.