ВС визнав законним повернення Україні Запорізького алюмінієвого комбінату

Верховний суд України підтвердив законність вимог Генпрокуратури про повернення державі 68,01% акцій Запорізького алюмінієвого комбінату, які з 2006 року належали кіпрській компанії Velbay Holdings Ltd
Depo.Гроші
12 березня 2015 14:50
ФОТО: depo.ua
ВС визнав законним повернення Україні Запорізького алюмінієвого комбінату
ВС визнав законним повернення Україні Запорізького алюмінієвого комбінату

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокурати України, передає depo.ua.

«Вища судова інстанція поставила крапку в багаторічній суперечці про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ВАТ«Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» вартістю за договором понад 380 млн грн та повернення їх у власність держави», - наголошується у повідомленні.

Згідно з повідомленням, підставою для пред'явлення Генеральною прокуратурою відповідного позову стало невиконання інвестиційних зобов'язань компанією Velbay Holdings перед державою щодо погашення заборгованості заводу в 75 млн дол. за кредитним договором з Державним експортно-імпортним банком України.

При цьому в повідомленні наголошується, що обґрунтованість вимог прокурора підтвердили суди апеляційної та касаційної інстанцій.

Нагадаємо, через жалюгідний стан підприємства та невиконання компанією «РУСАЛ» осійського бізнесмена Олега Дерипаски інвестиційних зобов'язань Господарський суд Києва 22 березня 2012 року прийняв рішення про повернення у держвласність України 68% акцій ЗАлКу, які належали компанії «РУСАЛ». Таке ж рішення прийняв Київський апеляційний господарський суд. Однак «РУСАЛ» опротестував його в касаційному порядку.

У листопаді 2014 року Вищий господарський суд України повернув у державну власність 68,01% акцій комбінату.