Війна обвалила ціни на квартири у Донецьку до $10 тис

Ціни на нерухомість у зоні АТО катастрофічно просіли: однокімнатні квартири у Донецьку зараз можна купити за $10-15 тисяч (раніше 30-45 тисяч)
Depo.Гроші
15 вересня 2014 15:22
ФОТО: depo.ua
Війна обвалила ціни на квартири у Донецьку до $10 тис
Війна обвалила ціни на квартири у Донецьку до $10 тис

Як пише консалтингова компанія SV Development, така ж ситуація спостерігається в Луганську: за однокімнатну квартиру зараз просять близько $10 тисяч, передає ДеПо з посиланням на УНІАН.

Двокімнатну ж квартиру в Донецьку зараз можна купити за 15-25 тисяч доларів. Крім того, всього за шість днів на найбільш великому і популярному на Донбасі ресурсі з'явилося 15 тисяч оголошень. Кожне третє - з припискою: «Продаж у зв'язку з виїздом. Можливий торг».

«Але покупців небагато. Ринок буквально ліг. Якщо в травні-червні ще укладалися угоди, останній місяць буквально мертвий - колегам, які ще працюють в місті, доводиться дуже нелегко», - розповіла ріелтор Олександра Крижановська.

Між тим, за її словами, за липень - початок серпня було укладено не більше ста угод. При цьому залишається велика проблема біженців-іпотечників. За оцінками Міжнародної федерації нерухомості, тільки в Донецьку, Луганську та Горлівці проживало від 80 до 100 тисяч сімей, які сьогодні не здатні сплачувати за кредит.

«Окреме питання, чи потрібно їм виплачувати кредит за будинок, зруйнований снарядами. До того часу, поки проблему не врегулює законодавство, є тільки один механізм порятунку - вимагати від банку кредитних канікул до вирішення ситуації», - вважає президент федерації Олександр Бондаренко.