НБУ дозволив банкам проводити інкасацію на неброньованих авто до 2016 року

Національний банк адаптував організаційні правила інкасації коштів та перевезення банками валютних цінностей з урахуванням соціально-політичної ситуації в Україні, продовживши таким чином використання неброньованих автомобілів до 2016 року
НБУ дозволив банкам проводити інкасацію на неброньованих авто до 2016 року
НБУ дозволив банкам проводити інкасацію на неброньованих авто до 2016 року

«Регулятор з розумінням поставився і врахував складну економічну ситуацію, в якій знаходяться банки, а також небезпечні умови, при яких в даний час здійснюється інкасація коштів та перевезення валютних цінностей», - прокоментував зміни заступник голови НБУ України Яків Смолій, повідомляє ДеПо.

Зокрема, згідно з прийнятою 27 листопада постановою, банки зобов'язані після 31 грудня 2015 року припинити використання неброньованого оперативного автотранспорту.

«Банк має право експлуатувати придбаний до 12 березня 2012 року броньований автотранспорт першого і другого класів захисту... протягом семи років з дати його виготовлення, а якщо термін його експлуатації складає більше семи років, то у строк, визначений для неброньованого автотранспорту», - говориться з документі.

Крім того, НБУ продовжив на рік перехід на використання виключно броньованого автотранспорту 3 класу захисту.

Нагадаємо, в 2013 році НБУ дозволив банкам використовувати неброньовані інкасаторські автомобілі до 1 січня 2015 року.

Як відомо, бойовики на Донбасі викрадають інкасаторські автомобілі.