Вoeing відсудив у КБ "Південне" і російської "Енергії" $350 млн

У травні Суд Центрального округу Каліфорнії задовольнив позов компанії Boeing до українського КБ "Південне" і російської РКК "Енергія" у справі про їхнє спільне підприємство Sea Launch ("Морський старт")
Depo.Гроші
1 серпня 2016 10:40
ФОТО: depo.ua
Вoeing відсудив у КБ "Південне" і російської "Енергії" $350 млн
Вoeing відсудив у КБ "Південне" і російської "Енергії" $350 млн

Про це йдеться в річному звіті американського авіа концерну, передає depo.ua з посиланням на INTERFAX.RU.

Так Boeing намагається відшкодувати збитки при виплаті дебіторської заборгованості Sea Launch під час процедури банкрутства компанії в 2009 році у розмірі близько $356 млн.

"Ми ініціювали процедуру зі стягнення заборгованості та продовжуємо вважати, що наші партнери мають необхідні кошти, щоб погасити заборгованість. Ми будемо відстоювати свої права, використовуючи всі засоби судового захисту. Якщо нам не вдасться отримати кошти, ми подамо додаткові позови...", - йдеться в матеріалах компанії.

Нагадаємо що Sea Launch була створена в 1995 році для запуску супутників. Boeing Commercial володіла в ній 40%, РКК "Енергія" - 25%, норвезька Aker ASA - 20%, "Південмаш" і КБ "Південне" - 15%.

У червні 2009 року, в розпал світової фінансової кризи, компанія подала в американський суд заяву про захист від кредиторів. У річному звіті за 2011 рік Boeing повідомляв, що дебіторська заборгованість корпорації в рамках СП становить $ 356 млн ($ 147 млн - банківська гарантія, оплачена Boeing, і $ 209 млн - партнерські кредити). Зокрема, на РКК "Енергія" припадає $223 млн боргу, на українських співзасновників - $44 млн.

У сумі Boeing в зв'язку з банкрутством Sea Launch оплатив банківську гарантію на $ 448 млн. На частку американської корпорації як власника 40% спільного підприємства припадало $ 179 млн. Aker свої $ 122 млн (виходячи з 20%-ї частки ) повернув Boeing у 2009-2010 роках.

Після реорганізації Sea Launch, завершеною в жовтні 2010 року, 95% акцій компанії належать Energia Overseas Limited, "внучці" РКК "Енергія", 3% - Boeing, 2% - Aker Solutions. Штаб-квартира Sea Launch AG знаходиться в Ніоні (Швейцарія).

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<