Вкладники банків вимагали від НБУ продавати валюту

У п'ятницю біля будівлі НБУ близько 1500 вкладників різних банків провели мітинг з вимогою задовольняти заявки їх фінустанов на покупку валюти на аукціонах
Depo.Гроші
17 жовтня 2014 16:20
ФОТО: depo.ua
Вкладники банків вимагали від НБУ продавати валюту
Вкладники банків вимагали від НБУ продавати валюту

За словами вкладників, вони представляли як великі банки («Укрсоцбанк», «Укрсиббанк», «Надра», «VAB банк», «Фінанси і кредит»), так і установи другої і третьої груп («Південний», «Фідобанк», «Імексбанк», «ВБР» і ін.).

Вкладники тримали в руках плакати і скандували заклики до глави НБУ Валерії Гонтаревої задовольнити заявки банків на купівлю валюти, оскільки фінустанови не можуть виконувати своїх зобов'язань по виплаті валютних депозитів і відсотків по них.

«Ми сьогодні прийшли швидше підтримати банки. Ми розуміємо, що все залежить від Нацбанку, який вибірково, за непрозорими схемами продає валюту на аукціонах», - повідомила одна з учасниць мітингу Наталя.

Також мітингувальники скандували «Люстрація!».

«Ми вважаємо, що якщо керівництво Нацбанку не може стабілізувати ситуацію на валютному ринку, якщо воно довело економіку країни до такого плачевного стану і колапсу, як сьогодні, то всі - від голови правління до його членів - мають піти у відставку або самі, або в результаті люстрації», - розповів учасник мітингу Олег.

Мітинг тривав протягом 3 годин, проте представники Національного банку до мітингувальників так і не вийшли. У той же час організатори пообіцяли передати свої вимоги до регулятора фінансового ринку в письмовому вигляді за підписами всіх присутніх вкладників.