Вкладники банків вимагали від НБУ продавати валюту

У п'ятницю біля будівлі НБУ близько 1500 вкладників різних банків провели мітинг з вимогою задовольняти заявки їх фінустанов на покупку валюти на аукціонах
Вкладники банків вимагали від НБУ продавати валюту
Вкладники банків вимагали від НБУ продавати валюту

За словами вкладників, вони представляли як великі банки («Укрсоцбанк», «Укрсиббанк», «Надра», «VAB банк», «Фінанси і кредит»), так і установи другої і третьої груп («Південний», «Фідобанк», «Імексбанк», «ВБР» і ін.).

Вкладники тримали в руках плакати і скандували заклики до глави НБУ Валерії Гонтаревої задовольнити заявки банків на купівлю валюти, оскільки фінустанови не можуть виконувати своїх зобов'язань по виплаті валютних депозитів і відсотків по них.

«Ми сьогодні прийшли швидше підтримати банки. Ми розуміємо, що все залежить від Нацбанку, який вибірково, за непрозорими схемами продає валюту на аукціонах», - повідомила одна з учасниць мітингу Наталя.

Також мітингувальники скандували «Люстрація!».

«Ми вважаємо, що якщо керівництво Нацбанку не може стабілізувати ситуацію на валютному ринку, якщо воно довело економіку країни до такого плачевного стану і колапсу, як сьогодні, то всі - від голови правління до його членів - мають піти у відставку або самі, або в результаті люстрації», - розповів учасник мітингу Олег.

Мітинг тривав протягом 3 годин, проте представники Національного банку до мітингувальників так і не вийшли. У той же час організатори пообіцяли передати свої вимоги до регулятора фінансового ринку в письмовому вигляді за підписами всіх присутніх вкладників.