Вітренко пояснив, навіщо "Газпром" замовляє додаткові потужності для транзиту газу українською ГТС

Колишній виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко пояснив, з якою метою російська компанія "Газпром" бронює додаткові потужності для транзиту газу українською ГТС, якщо не використовує повною мірою навіть уже заброньовані потужності
 

Вітренко пояснив, навіщо "Газпром" замов…
Фото: ЕРА

Про це Вітренко написав на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Справа в тому, що новий транзитний контракт, який ми уклали в грудні 2019 року, передбачає, що "Газпром" має бронювати потужність не для загального обсягу транзиту на рік, а  на кожну добу і по кожній точці входу і виходу газотранспортної системи України (таких точок багато). Це не зручно "Газпрому", оскільки наперед практично неможливо точно вгадати, наприклад, яке буде співвідношення попиту по кожному з 365 днів на різних точках виходу (в Словаччину, Польщу, Угорщину, Румунію)", – зазначив він.

Відповідно, за словами Вітренка, якщо клієнтам "Газпрому" потрібен газ в конкретний період в конкретній точці виходу понад обсяг, вже заброньований "Газпромом", то йому потрібно додатково замовляти та платити за потужності, не дивлячись на те, що він не використовує в повній мірі загальну потужність заброньовану для транзиту.

"Причому за ці додаткові потужності Газпром має платити з коефіцієнтом, тобто з надбавкою! Не складно здогадатися, що змусити "Газпром" погодитися на такі умови було непросто. Це вже не кажучи про те, що потрібно знати, що вимагати і як це обґрунтовувати", – наголосив екс-директор "Нафтогазу".

Він також згадав, в яких важких умовах проходили переговори з представниками "Газпрому" та як всі черкали підписання контракту.

"І тепер от отримуємо 7,2 млрд доларів гарантованих доходів ("качай або плати"), і ще плату за додатково заброньовані потужності", – зазначив Вінтренко.

Колишній виконавчий директор "Нафтогазу" також висловив сум з приводу того, що "влада включно з "Нафтогазом" зупинилася на досягнутому.

"Проїдання"... Бо не тільки Газпром має бронювати для транзиту потужності української ГТС. Ми мали б зараз змушувати "Газпром" розблокувати передачу газу європейським компаніям на кордоні Україна-РФ, розблокувати транзит газу з Середньої Азії та експорт незалежних від Газпрому видобувників газу в Росії. Новий транзитний контракт відкрив для цього можливості. Пройшло вже 9 місяців, і немає не те що результату, а навіть не бачимо активних дій. А це питання на 17 млрд доларів додаткового економічного ефекту для України", – наголосив Вітренко.

Нагадаємо, 21 вересня стало відомо, що ПАТ "Газпром" (Росія) потребує додаткових потужностей для транспортування природного газу українською ГТС у Європу в жовтні – НАК "Нафтогаз України" отримав додаткові потужності на міждержавних з’єднаннях. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme