Гонтарева загнала гривню в Оселю зла

Намагаючись пояснити свою абсолютну непричетність до здешевлення гривні, Валерія Гонтарева, почала використовувати прийомчики свого попередника Ющенка

Гонтарева загнала гривню в Оселю зла…

В падінні національної української валюти винен хто завгодно, тільки не голова Нацбанку. З цим українці змирилися уже давно. Змирилися, правда, жодним чином не означає, що повірили. Просто якось за два роки звикли. Уже два роки Валерія Гонтарева розповідає українцям, що у падінні курсу винні журналісти, спекулянти, панікери, росіяни, попередники, свята (потрібне підкреслити), але народ все не вгомониться, продовжуючи нагороджувати Валерію Олексіївну усіма відомими обсценними епітетами та не менш обсценними побажаннями.

Останнє падіння курсу гривні, що сталося одразу ж після новорічно-різдвяних свят, змусило пані банкіршу всія України знову виправдовуватися. Але цього разу Гонтарева підійшла до справи творчо, випробувавши стиль спілкування з народом одного зі своїх попередників - Віктора Ющенка. Якщо хтось забувся, то Віктор Андрійович ще до обрання на пост президента встиг плідно попрацювати на посаді голови Нацбанку.

Так от, Валерія Олексіївна пояснила проблеми національної валюти наступним чином: "У нас гнучке курсоутворення, і я кожен місяць виходжу після засідання монетарного комітету і розповідаю, що буде. Тільки треба слухати. Коли я кажу, що у нас дефіцит current account ... Це означає, що у курсу немає можливості зміцнюватися і ризики збільшуються. Але я можу сказати, що у країн СНД ситуація гірша, адже ми знаходимося під амбрелою ".

Могла б бути і простіше. "Нє віноватая я, оно само падає" – по суті те ж саме, тільки звучить для пересічного українця зрозуміліше. Потім правда, Гонтарева додала для не особливо освічених: "Країна 10 днів відпочивала, і ось люди вийшли після свят і що зробили? Купили валюту!". Отже, все зрозуміло, хочете дешевого долара – не купуйте долар. А інакше, не скаржтеся - current account (рахунок поточних операцій держави, який включає експорт, імпорт товарів та послуг, чистий дохід від інвестицій та чистий обсяг трансфертних платежів) в дефіциті.

Коротше, з тим хто винен в падінні валюти, все більш-менш ясно. І нам і Гонтаревій. А от від пристрасті до не завжди обґрунтованого вживання іноземних слів голові НБУ, здається, краще відмовитися. Звучить то наче і розумно, але сприймається людьми не дуже. Згадаймо Віктора Андрійовича, який в свій час полюбляв акцептувати усе підряд, посилати меседжі, толерувати тощо. В народі таких називають "вумний аж страшно", правда більше в саркастичному ключі. Рейтинг Віктора Андрійовича зразка 2010-го цьому зайве підтвердження. І це при тому, що його колись щиро любили, чого не скажеш про Валерію Олексіївну.

І якщо з "current account" пересічний українець ще здатний поплюватися та впоратися за допомогою спеціального словника, то на "ми знаходимося під амбреллою" асоціації у більшості дещо специфічні. Більшість то знає, що амбрелла з англійської – це банальна парасоля, але перше, що спадає на думку – це безсмертний цикл блокбастерів "Оселя зла" з усіма притаманими їй атрибутами – апокаліпсисом, смердючими зомбаками, лютими мутантами, кривавими кишками, роз'юшеними мізками, ну і далі в тому ж дусі. До речі, за сюжетом фільмів та відеоігор саме корпорація "Амбрелла", офіс якої глибоко під землею, і є та сама "Оселя зла". От і думай тепер, що сказала Гонтарева. Чи то ми на самому дні, чи то в нас повний Армагеддон.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme