Виконавча служба Мін'юсту відкрила провадження за позовом "Метінвест-Ресурсу" про припинення дії наказів МЕРТ щодо експорту брухту

Відкрито виконавче провадження по забезпеченню позову "Метінвест-Ресурсу" про припинення дії наказів МЕРТ по брухту і оформлення дозволів на його експорт
Depo.Гроші
4 травня 2016 16:15
ФОТО: depo.ua

Відділ примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України відкрив виконавче провадження за відповідним виконавчим визначенням Окружного адміністративного суду Києва в рамках забезпечення позову компанії "Метінвест-Ресурс" до Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) про припинення дії наказів і видачі дозволів на експорт металобрухту, передає depo.ua.

Як стало відомо агентству "Інтерфакс-Україна", постанова про відкриття виконавчого провадження прийнято 28 квітня поточного року на підставі ухвали суду від 22 квітня 2016 року. При цьому повідомлення про відкриття виконавчого провадження з вимогою виконання постанови з відповідною копією постанови держвиконавця направлено в той же день на адресу МЕРТ і Державній фіскальній службі.

У повідомленні підкреслюється, що невиконання вимог держвиконавця тягне за собою відповідальність згідно із законом. Також на повідомленні є відмітка про отримання документа в ДФС 29 квітня.

МЕРТ раніше заявляв, що без виконавчого провадження міністерство не буде виконувати рішення суду про призупинення дії відповідних документів з експорту брухту.

Раніше повідомлялося, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив МЕРТ проводити засідання комісії з питань ліцензування господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту чорних і кольорових металів, визначення рекомендованих обсягів експорту брухту чорних і кольорових металів, брухту легованих чорних металів, і розгляду заявок на видачу ліцензій на експорт товарів і розподіл квот.

Відповідну ухвалу суд прийняв у рамках забезпечення позову компанії "Метінвест-Ресурс" до МЕРТ, третя особа – ДФС.

При цьому ухвалою суду призупиняється дія наказів МЕРТ №446 і №519 про реєстрацію, оформлення та видачу карток реєстрації-обліку зовнішньоекономічних контрактів від 16 і 28 березня 2016 року відповідно. Також МЕРТ заборонено реєструвати і оформляти картки на експорт на підставі цих наказів.

Крім того, ДФС і її територіальним органам заборонено проводити митне оформлення експортованого металобрухту, на який оформлені картки реєстрації, видані МЕРТ з 16 березня 2016 року.

Ухвалою суду МЕРТ також заборонено видавати будь-які накази про реєстрацію, оформлення та видачу карток реєстрації-обліку зовнішньоекономічних контрактів на здійснення експортних операцій з металобрухтом.

Метпідприємства України відчувають гостру нестачу металобрухту. Зокрема, новий завод "Інтерпайп Сталь" через відсутність брухту в 2015 році сумарно простоював 63 діб.

Дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в 2015 році склав 855 тис. тонн, або 22% від потреби (3,92 млн тонн) - за даними об'єднання "Металургпром". Основною причиною дефіциту брухту в 2015 році став експорт. Згідно з даними ДФС, в минулому році він склав 1,213 млн тонн, що є найбільшим показником за останні 10 років.

Раніше Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію наказу МЕРТ №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік за клопотанням "Металургпрому" в рамках забезпечення його позову про визнання даного документа незаконним, недійсним і таким, що підлягає скасуванню.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші