Від роботи теплової генерації залежить тепло в будинках

Після двох відносно теплих зим українців чекає по-справжньому холодна і затяжна зима, прогнозують синоптики

Але, на жаль, у нас є всі шанси залишитися без світла і тепла в зимову холоднечу: запасів газу і вугілля вистачить тільки для проходження помірної зими, попереджають експерти. Тож нам треба бути готовими до можливих масових відключень електрики, повідомляє Depo.ua.

"Альтернативи тепловій генерації, яка працює на вугіллі, для того, щоб замістити вибуваючі блоки АЕС, немає. Або імпорт, або обмеження споживання", - каже співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

З ним згоден і директор енергетичних програм Центру світової економіки Валентин Землянський. За словами Землянського, якщо доведеться вдатися до віялових відключень, це підірве і без того слабку економіку країни.

"Це  завдасть нищівного удару по економіці України. Ні про яке зростання не може бути й мови, адже зупинятимуться промислові об'єкти. Потім будуть віялові відключення населення,  –  говорить експерт. – Це ще не найгірший негативний сценарій. Якщо не будемо звертатися за допомогою до Російської Федерації, будуть або локальні "блекнути", коли буде виходити з ладу електричне обладнання в певних регіонах і люди будуть залишатися без електрики. Або заморожування міст, коли не витримає інфраструктура перепадів температури".

Атомна енергетика, на яку спочатку робили ставку, не витримала навантаження. В результаті, крім планових ремонтів, частина енергоблоків вийшла з експлуатації на позапланові ремонти. Щоб компенсувати брак електрики, тепловим блокам довелося брати на себе додаткове навантаження. Як наслідок, з липня ТЕС довелося спалювати додаткові обсяги вугілля.

"Видобуток вугілля становив приблизно 100 тис. на добу при нормі 60 тис. Тобто склади вироблялися замість того, щоб поповняться", - каже  Валентин Землянський.

Але справа навіть не в тому, скільки вугілля на складах, а в тому, чи будуть станції взимку забезпечені безперебійним постачанням вугілля. А це, за словами експерта, залежить від того, як буде працювати вугільна промисловість, яка перебуває в критичному стані, чи не буде загострення ситуації на Сході, чи буде імпорт вугілля...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme