Великі міжнародні компанії готуються згортати бізнес у Росії

Аналітики консалтингової компанії Global Counsel вважають, що в найближчі 1,5 року великі міжнародні компанії можуть згорнути бізнес в Росії
Depo.Гроші
19 жовтня 2015 11:07
ФОТО: depo.ua
Великі міжнародні компанії готуються згортати бізнес у Росії
Великі міжнародні компанії готуються згортати бізнес у Росії

Найбільш песимістична ситуація склалася у сфері фінансів та енергетики, передає depo.ua з посиланням на РБК.

На думку аналітиків британської компанії, яку наводить Financial Times, зараз Росія стоїть на "критично важливій розвилці", на якій багато міжнародних компаній можуть піти з російського ринку.

Global Counsel проаналізувала фінансову звітність 46 міжнародних компаній зі значною присутністю в Росії (у тому числі BP, Royal Dutch Shell, Deutsche Bank, Siemens, Lafarge) і виявила, що в переважній більшості доповідей констатується погіршення економічного становища в Росії.

За словами головного економіста Global Counsel Грегора Ірвіна, наступні 18 місяців стануть визначальними в плані того, чи буде нова хвиля відтоку іноземних інвесторів з російського ринку.

У Global Counsel відзначають, що, незважаючи на те, що більшість компаній заявляють, що збираються бути присутніми в Росії протягом довгого часу, вони скоротять свою присутність в Росії, якщо економічна ситуація не стабілізується.

Global Counsel вказує, що особливо сильно економічна нестабільність і введення санкцій вплинули на банківську і енергетичну сфери. Більш позитивна ситуація склалася у сфері автомобілебудування та фармацевтики.

Згідно з доповіддю, яку представники великого іноземного бізнесу підготували до засідання консультативної ради з іноземних інвестицій, в 2014 році іноземні виробники споживчих товарів втратили €1,5 через позапланові заходи російського уряду. Іноземні підприємці також звернули увагу влади на те, що політика стимулювання імпортозаміщення може закрити російський ринок для ряду іноземних компаній.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua