Вчені попередили про нові ризики польоту на Марс

Американські вчені з'ясували, що космічна радіація запускає в організмі "ефект доміно", який призводить до незворотних наслідків

До таких висновків прийшли фахівці з Університету Невади, які проаналізували вплив космічних променів на живі клітини, передає Depo.ua з посиланням на Science Alert.

Спочатку вважалося, що радіація наносить пряму втрату клітці, але не говорилося про непрямі втрати, свого роду ефект доміно, який викликається хімічними сигналами від клітини до сусідів. Цей ефект також грає свою роль, і в кінцевому підсумку ризик розвитку раку у піддослідних мишей, які зазнали опромінення, виявився в два рази вище, ніж очікувалося.

Френк Кучінотта з Університету Невади в Лас-Вегасі вважає, що цей підвищений ризик розвитку раку залежить від того, як пошкоджена ДНК поширюється по всьому організму. Коли клітина вражена космічним променем, вона не просто змінюється, а й набуває здатності давати хімічні сигнали іншим клітинам, які можуть також мутувати в ракові.

Це не означає, що людям не слід літати в дальній космос - проте підготовка до польоту на Марс повинна включати в себе в тому числі розробку засобів, які дозволили б звести нанівець вплив космічних променів. Зокрема, в NASA запропонували запустити до Марса штучний супутник, який буде створювати антирадіаційне магнітне поле.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme