ВАСУ визнав незаконним податок на розкішні авто

Вищий адміністративний суд України визнав незаконним нарахування транспортного податку власникам елітних іномарок в сумі 25 тыст. грн у 2015 році
Depo.Гроші
13 вересня 2016 15:38
ФОТО: depo.ua

Відповідну постанову розміщено в судовому Реєстрі, передає depo.ua.

Таким чином він задовольнив позов власника авто Land Rover, який просив визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення про нарахування транспортного збору, виписане йому податковою службою за 2015 рік на суму 18 750 грн.

Вищий адміністративний суд визнав незаконним нарахування податку власникам елітних іномарок в сумі 25 тис. грн. у 2015 році.

Попередні постанови Київського апеляційного адміністративного суду та Окружного адмінсуду Києва скасовані.

Податкове повідомлення-рішення про донарахування податку автовласникові також скасовано.

Вищий адмінсуд у своєму рішенні керувався наступними аргументами: транспортного збору немає в переліку загальнообов'язкових державних податків і зборів. А, згідно п. 9.5 ст. 9 Податкового кодексу України, встановлення інших податків не допускається.

Нагадаємо, народні депутати підтримали введення у 2015 році податку у розмірі 25 тис. грн на рік на розкішні авто, прийнявши зміни до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи).

Згідно з нововведеннями, тепер власники "розкішних" автомобілів з об'ємом бензинового або дизельного двигуна понад 3 тис. куб. см і не старше 5 років будуть зобов'язані сплачувати річний податок у розмірі 25 тис. грн.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.