Варіант закриття "Амстора" і звільнення тисяч людей ніколи не розглядався, - гендиректор Смарт-Холдингу

У Смарт-Холдингу Вадима Новинського розповіли про спільний проект з Fozzy Group з перезапуску торгової мережі "Амстор"
Depo.Гроші
25 липня 2015 13:59
ФОТО: depo.ua

За словами генерального директора Смарт-Холдингу Олексія Тимофєєва, останні місяці велася кропітка робота, спрямована на відновлення діяльності торгових центрів в повному обсязі, пише "РБК-Україна".

Він повідомив, що в рамках пошуку потенційного партнера були проведені переговори практично з усіма найбільшими операторами рітейлу.

Пріоритетами стратегічного партнерства були: реанімація мережі в повному обсязі - запуск всіх магазинів, які знаходяться на територіях, які не торкнулася АТО, максимально стислі терміни для перезапуску, збереження трудового колективу і формату магазинів.

"Ми кожен день отримували безліч питань по різних каналах комунікації від всіх зацікавлених сторін про те, коли відновиться робота мережі. З першого дня конфлікту варіант закриття бізнесу рітейлу і звільнення тисяч людей ніколи нами не розглядався, незважаючи на катастрофічну ситуацію, до якої призвели дії колишнього менеджера і міноритарного акціонера ГК "Амстор" Володимира Вагоровського. Повністю зруйнована робоча інфраструктура, відсутність фінансової та кадрової документації, саботаж з боку колишнього топ-менеджменту і зникла з рахунків виручка - це те, як виглядали всі магазини "Амстор" на початку 2015 року", - зазначив Тимофєєв.

За словами Тимофєєва, на потреби "Амстора" було інвестовано понад 150 млн грн - це зарплата для збереженого колективу, чисельністю близько 4 тис. осіб, сплата податків, забезпечення робочого стану будівель і обладнання, орендні і комунальні платежі, відновлення IT-інфраструктури, обліку, документації, ліцензій і т. д. Він підкреслив, що у поточної кризової ситуації на ринку це було вкрай непросто зробити, але в кінцевому підсумку це дозволило за кілька місяців забезпечити повну готовність магазинів до запуску.

Два столичних магазину першими відновили свою роботу. Партнером Смарт-Холдингу для запуску мережі став один з лідерів ринку українського рітейлу Fozzy Group.

Тимофєєв зробив акцент на тому, що, незважаючи на складну ситуацію, в якій знаходиться група компаній "Амстор" і безперервний корпоративний конфлікт, Смарт-Холдингу і Fozzy Group вдалося сформулювати оптимальні умови цієї партнерської угоди, завдяки якій абсолютно всі зацікавлені сторони виграють.

За його словами, спільними зусиллями на ринок повертається велика мережа, стандарти роботи будуть безумовно підвищені, працівники зберігають стабільну роботу і заробітну плату, держава отримає податки, торгові центри "Амстор" швидко відновлять свою нормальну діяльність, туди повернуться орендарі. Крім того, це рішення усуває невизначеність і створює реальну базу для переговорів про реструктуризацію заборгованості з банками та іншими кредиторами компаній групи "Амстор".

"Партнерство з Fozzy Group було найкращим рішенням в умовах, що склалися", - упевнений гендиректор " Смарт-Холдингу.

Група компаній "Амстор", створена в 2003 році, виступала оператором однойменної української торговельної мережі. У 2009 році власником групи компаній став Смарт-Холдинг, сконцентрував понад 70% пайової участі в групі. На початок 2014 року торгова мережа об'єднувала 38 магазинів формату супер - гіпермаркет (більше 10 тис. співробітників) в шести регіонах Східної, Центральної та Південної України.

У даний момент 18 магазинів знаходяться в зоні АТО і не контролюються Смарт-Холдингом.

В кінці 2014 року головний акціонер - Смарт-Холдинг - викрив міноритарія і керуючого групою компаній (ГК) "Амстор" Володимира Вагоровського у протиправних діях, виведення грошових коштів з підприємств групи на сторонні компанії з метою особистого збагачення, намагання привласнити бізнес. Володимир Вагоровський був усунений від керівництва, проведено повний аудит роботи мережі, з ініціативи Смарт-Холдингу на зборах учасників підприємств ДК "Амстор" було змінено склад керівників.

На початку 2015 року магазини торгової мережі були захоплені озброєними людьми, які перебували там до 9 січня. За їх словами, вони діяли за вказівкою Володимира Вагоровського. В магазинах була знищена вся інфраструктура, фінансова та кадрова документація були вивезені в невідомому напрямку, зникла виручка. Незважаючи на це Смарт-Холдингу вдалося зберегти колективи і відновити роботу мережі.

Логічним продовженням стало співробітництво з одним з лідерів українського рітейлу Fozzy Group.

Смарт-Холдинг - одна з найбільших інвестиційних груп України з фокусом на ключові галузі економіки, включаючи гірничо-металургійний і нафтогазовий комплекси, банківський сектор, суднобудування, нерухомість і сільське господарство.

Мітки: Амстор