Валютні перекази українці отримуватимуть у гривні

Нацбанк пояснює рішення про обов'язкову конвертацію готівкових валютних переказів у гривню боротьбою з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму
Depo.Гроші
2 вересня 2014 12:15
ФОТО: depo.ua
Валютні перекази українці отримуватимуть у гривні
Валютні перекази українці отримуватимуть у гривні

Про це заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова, пише ДеПо з посиланням на УНІАН.

Нагадаємо, сьогодні набула чинності постанова правління Нацбанку №540, якою регулятор продовжив обмеження на депозитному ринку і за операціями клієнтів з валютою, які діяли до 1 вересня, ще на три місяці.

Згідно з рішенням НБУ, видача готівки в межах України за допомогою електронних платіжних засобів, також за валютними переказами з-за кордону на користь фізосіб без відкриття рахунку виплачується одержувачу тільки в гривнях.

За словами Щербакової, відкриття рахунку в банку з повною ідентифікацією клієнта дозволяє йому уникнути такої конвертації.

«Зазначена норма неодноразово обговорювалася, були звернення зі Служби безпеки України, щоб посилити контроль за операціями з готівкою. Тому, я б сказала, що це не стільки конвертація, скільки обмеження обігу в готівковій формі», - зауважила вона.

Щербакова також зазначила, що конвертація здійснюватиметься за ринковим курсом конкретного комерційного банку, який той встановлює для всіх валютообмінних операцій.

За її словами, заборона на видачу в банкоматах іноземної валюти відповідає світовим правилам.

«Ви ніде не можете отримати за карткою через банкомат іноземну валюту, у Європі - банкомат видасть тільки євро, у Штатах - тільки долари», - зазначила вона.

Щербакова також повідомила, що введення обмежень на перекази за межі країни у розмірі 15 тис. грн без підтверджуючих документів відновлює норму, що діяла раніше.

Вона підкреслила, що заходи постанови вводяться тимчасово на три місяці і пов'язані зі складною ситуацією на грошово-кредитному та фінансовому ринках, узгоджені з провідними банками і можуть бути скасовані достроково в разі поліпшення ситуації.

«Ми розраховуємо, що позитивні новини про виділення другого траншу МВФ, рішення Всесвітнього банку про виділення траншу, про анонсовану Президентом допомогу від ЄС повинні в цілому стабілізувати і заспокоїти ситуацію на грошово-кредитному ринку», - сказала Щербакова.

Вона зазначила, що регулятор проводив наради з керівниками 40 найбільших банків, у ході яких були обговорені рішення прийнятої постанови.

Як повідомлялося, постановою №540 Нацбанк з 2 вересня продовжує дію постанови №328, що діяла до 1 вересня, і вводить додаткові заходи для стабілізації ситуації на валютному ринку.

Нацбанк постановою №328 встановив максимальну суму зняття клієнтами коштів з рахунків на рівні 150 тис. грн на день, а також заборонив продаж готівкової валюти фізособам і валютні перекази понад еквівалента 15 тис. грн на день, зняття валютних коштів з рахунків через каси та банкомати понад 15 тис. грн на день, дострокове погашення валютних кредитів резидентами, купівлю-продаж валюти на міжбанківському ринку без поставки і випуск банками депозитних сертифікатів.

Крім встановлених обмежень, регулятор зобов'язав банки проводити щоденний моніторинг операцій клієнтів із купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку, а також аналізувати ці операції на предмет їхньої відповідності суті діяльності клієнта і його фінансовому стану.