Вадим Денисенко: Україна на порозі третього переділу власності

Черговий транш від МВФ, який Україна має отримати найближчим часом, не допоможе істотно стабілізувати курс гривні
Depo.Гроші
25 лютого 2015 16:01
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: Україна на порозі третього переділу власності
Вадим Денисенко: Україна на порозі третього переділу власності

Про це заявив народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко в рамках круглого столу «Кредит МВФ і стабільність гривні: міфи та реальність», передає depo.ua з посиланням на Еспресо.TV.

«Я б не покладав великі надії на черговий транш МВФ. Згідно з офіційними даними цей транш буде у розмірі 4,6 млрд доларів. Треба розуміти, що цих грошей вистачить на 1-1,5 місяця життя. Коли буде наступний транш - взагалі невідомо», - зазначив Денисенко.

За його словами, кредитори МВФ спочатку дають мінімальну суму «для підтримки штанів», а потім дивляться на те, які зміни відбуваються в країні. «Треба розуміти, що черговий транш МВФ істотно не вплине на курс гривні. Це можуть бути коливання у межах 30-40 копійок, а може курс й взагалі не зміниться. Ці гроші в першу чергу будуть витрачатися на поповнення золотовалютних запасів і на виплату боргів перед інвесторами, а не на підтримку курсу», - підкреслив нардеп.

Денисенко вважає, що прийняття законопроекту, підготовленого Нацбанком, про відповідальність кінцевих бенефіціарів банків може привести до третього перерозподілу власності в Україні.

Він зазначив, що з одного боку - це правильний закон, з іншого - він може призвести до того, що майно банків буде продаватися за безцінь.

«Якщо він буде прийнятий, по суті буде запущений третій переділ власності. Фонд гарантування вкладів буде мати можливість завдяки дуже розмитим нормам закону за безцінь продавати будь-які активи будь-якого банку», - сказав Денисенко.

Він додав, що у законопроекті чітко не визначено, хто є кінцевим бенефіціаром банку, і тому через суди можна буде «протягувати» необхідні рішення та відбирати банківське майно.

«При цьому оцінювач майна буде свій. Як оцінюють, всі знають. Активи, які коштують наприклад 100 млн грн, можуть бути оцінені у мільйон грн. Все робиться для того, щоб правдами і неправдами закривали і нормальні банки», - зазначив нардеп.

Він додав, що в Україні перший переділ власності був у 90-ті, другий - при Януковичі.

«Зараз нас чекає третій переділ власності, але після цього економіки може не стати», - резюмував Денисенко.

Він також спрогнозував, що нинішній хаос на валютному ринку України може спровокувати абсолютний колапс в економіці країни, і зокрема, вплинути на хід весняної посівної.

«Станом на сьогодні посівна кампанія в Україні на межі зриву. Маючи курс у 30 гривень за долар практично неможливо займатися посівними роботами», - сказав Денисенко.