В уряді ініціюють удосконалений порядок сплати ЄСВ

Міністерство соціальної політики України пропонує змінити порядок адміністрування єдиного соціального внеску (ЄСВ), розширивши сферу його застосування

В уряді ініціюють удосконалений порядок…

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева на засіданні уряду, інформує Depo.ua.

Зокрема, пропонуються наступні зміни:

1. Збільшити з 1 січня 2019 року максимальну величину нарахування ЄСВ, яку вираховують із зарплат, до 104 325 грн (25 мінімальних зарплат х 4 173 грн, окрім осіб із інвалідністю, які отримують зарплату до трьох мінімальних).

Відзначимо, що зараз в Україні діє обмеження, згідно з яким соцвнесок у розмірі 22% сплачується тільки з частини доходу, що не перевищує 15 мінімальних зарплат, — це 55 845,5 грн.

2. Встановити регресивну шкалу розміру сплати ЄСВ для зарплати, яка перевищує масимальну величину з метою "стимулювання до легалізації доходів громадян".

Рева пояснив, що ставка ЄСВ на ту суму заробітної плати, яка перевищує максимальну базу оподаткування, тобто більше 104 тисяч, зменшуватиметься, відповідно, аж до 5% на суму, що перевищує 270 розмірів мінімальних зарплат.

3. Встановити у законодавстві про працю вимоги застосовувати на підприємствах принципи диференціації заробітної плати в залежності від:

- складності;

- кваліфікаційного рівня;

- умов виконуваних робіт;

- ступеня відповідальності;

- професійно-ділових якостей працівника;

- результатів праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації.

"І при цьому встановити вимогу сплачувати ЄСВ керівникам підприємств із розрахунку 2-х мінімальних зарплат. У тому числі, тим 84 тисячам, які живуть на мінімальну заробітну плату і ні в чому собі не відмовляють", - наголосив міністр.

Він наголосив, що ефект від такого лише заходу становитиме 3,4 млрд грн на рік.

"Загалом у результаті запропонованих нами механізмів справляння ЄСВ із високих зарплат та легалізації, додаткові надходження до пенсійного фонду можуть становити до 10 млрд грн упродовж календарного року", - зауважив Рева.

4. Посилити відповідальність за несплату обов'язкових платежів до пенсійного фонду та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

5. Встановити певні обмеження для тих, хто має значну заборгованість зі сплати ЄСВ.

Це може бути, наприклад, обмеження осіб у виїзді за межі України, керування транспортними засобами, полювання тощо.

6. Рева також розповів, що задля блокування схем збагачення шляхом махінацій із пільговими пенсіями, міністерство пропонує замінити відшкодування пільгових пенсій сплатою підвищеного розміру ЄСВ для тих підприємств і робочих місць, які мають шкідливі умови праці.

7. Для старих боргів у законопроекті пропонується визначити механізм розстрочення на темін до 60 місяців, оскільки нині велика кількість підприємств несе на собі тягар минулих боргів.

8. Законопроект передбачає також удосконаленя системи адміністрування ЄСВ, надання сервісів застрахованим особам органами пенсійного фонду.

Передбачено й низку змін щодо автоматизації бізнес-процесів Пенсійного фонду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme