В «Укрзалізниці» розкриті схеми шахрайства на 110 млн грн

Викрито керівників деяких державних залізничних підприємств, які, вдаючись до шахрайства, завдали державі збитків на суму понад 110 млн грн
Depo.Гроші
23 жовтня 2014 03:05
ФОТО: depo.ua
В «Укрзалізниці» розкриті схеми шахрайства на 110 млн грн
В «Укрзалізниці» розкриті схеми шахрайства на 110 млн грн

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-службу Міністерства внутрішніх справ України.

Заступник начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України Ігор Купранець розповів, що посадові особи, займаючи посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків, підписували з зацікавленими комерційними банками угоди про відкриття кредитних ліній для держпідприємств. Це відбувалося без проведення будь-яких тендерних процедур, визначених Законом України «Про здійснення державних закупівель».

«Зараз заступнику начальника Одеської залізниці оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем)», - зазначили в МВС.

Ця чиновниця незаконно підписала угоду про відкриття мультивалютної відновлювальної кредитної лінії з лімітом у 135 млн грн, в результаті якої завдано збитків держпідприємству на суму понад 7 млн ​​грн.

«Аналогічні схеми розкрадання викрили оперативники й на інших залізницях, збитки від підписання низки незаконних договорів становлять понад 106 млн грн», - зазначив Купранець.

Під час досудового розслідування проведено низку обшуків на роботі і вдома у фігурантів кримінальних виробництв, вилучені докази злочинної діяльності посадових осіб.