В «Укрзалізниці» розкриті схеми шахрайства на 110 млн грн

Викрито керівників деяких державних залізничних підприємств, які, вдаючись до шахрайства, завдали державі збитків на суму понад 110 млн грн
В «Укрзалізниці» розкриті схеми шахрайства на 110 млн грн
В «Укрзалізниці» розкриті схеми шахрайства на 110 млн грн

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-службу Міністерства внутрішніх справ України.

Заступник начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України Ігор Купранець розповів, що посадові особи, займаючи посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків, підписували з зацікавленими комерційними банками угоди про відкриття кредитних ліній для держпідприємств. Це відбувалося без проведення будь-яких тендерних процедур, визначених Законом України «Про здійснення державних закупівель».

«Зараз заступнику начальника Одеської залізниці оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем)», - зазначили в МВС.

Ця чиновниця незаконно підписала угоду про відкриття мультивалютної відновлювальної кредитної лінії з лімітом у 135 млн грн, в результаті якої завдано збитків держпідприємству на суму понад 7 млн ​​грн.

«Аналогічні схеми розкрадання викрили оперативники й на інших залізницях, збитки від підписання низки незаконних договорів становлять понад 106 млн грн», - зазначив Купранець.

Під час досудового розслідування проведено низку обшуків на роботі і вдома у фігурантів кримінальних виробництв, вилучені докази злочинної діяльності посадових осіб.