В "Укрнафті" дали згоду на підготовку до санації

Наглядова рада "Укрнафти" одноголосно дала згоду на підготовку до введення процедури санації ПАТ "Укрнафта" до порушення провадження у справі про банкрутство та заходів пов'язаних з цією процедурою
Depo.Гроші
24 травня 2016 19:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомило джерело у "Нафтогазі", передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Наглядова рада ПАТ "Укрнафта" дала доручення правлінню "Укрнафта" на розробку проекту плану санації та здійснення необхідних заходів для введення процедури санації "ПАТ "Укрнафта" до порушення провадження у справі про банкрутство", - повідомило джерело видання.

Зазначимо, санація боржника - це система заходів, що здійснюється під час провадження у справі про банкрутство, спрямована та оздоровлення фінансово-господарського становища боржника та задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів.

Раніше голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив: "Санація залишить поточний менеджмент. Поки ми не можемо знайти компроміс, переконати податкову, що досудова санація може зупинити нарахування штрафів і пені за існуючим боргом".


Коболєв зазначає, що якщо штрафи і пені нараховувати далі то тільки за 2016 рік "Укрнафті" нарахують близько 4 млрд грн.

"Така сума для компанії, акції якої перебувають у власності" Нафтогазу ", буде мати вкрай негативний ефект", - сказав він.

Глава "Нафтогазу" також додав, що головним джерелом погашення боргу є операційна діяльність "Укрнафти".

"Головна мета санації - не списати борг (його потрібно погасити), а узгодити розумний графік погашення цього боргу і затвердити перелік дій, який дозволить" Укрнафті "знайти для цього реальні кошти", - повідомив він..

Як повідомляв depo.ua, голова ДФС Роман Насіров заявив, що компанія "Укрнафта" погасить борги перед держбюджетом, як тільки її боржники з нею розрахуються.

18 березня він допустив банкрутство "Укрнафти".

Нагадаємо, заборгованість ПАТ "Укрнафта" перед державним бюджетом за станом на 1 січня 2016 року становить 10,4 млрд гривень.

Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ і податку на прибуток.

При цьому дебіторська заборгованість становить 18,676 млрд гривень.

Чистий збиток "Укрнафти" за 2015 рік становить 4,9 мільярда гривень.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.