В "Укргазвидобуванні" розповіли про 8 компаній, з якими судиться

Газовидобувна компанія ПАТ "Укргазвидобування" подала позови щодо розірвання контрактів спільної діяльності на всіх своїх партнерів
Depo.Гроші
10 вересня 2016 14:55
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в статті DT.UA, передає depo.ua.

Як наголошується, сім позовів розглядаються в українських судах, а розірвання угоди ДСД з "Карпатигаз" розглядається в Стокгольмському арбітражі.

У таблиці наводиться опис ситуації з позовами в українських судах.

В "Укргазвидобуванні" розповіли про 8 компаній, з якими судиться - фото 1

Як зазначив голова правління УГВ Олег Прохоренко, на сьогоднішній день за позовами до чотирьох компаній судові рішення прийняті на користь "Укргазвидобування".

"Наші основні аргументи, якщо коротко, практично у всіх судових спорах - невиконання учасниками договорів СД взятих на себе зобов'язань. За чотирма позовами про розірвання договорів СД є рішення судів на нашу користь", - зазначив він.

При цьому Прохоренко зазначає, що причиною розірвання є намір реалізувати програму збільшення видобутку газу в Україні з нинішніх 14 млрд кубометрів до 20 млрд до 2020 року.

В "Укргазвидобуванні" розповіли про 8 компаній, з якими судиться - фото 2

"З урахуванням всіх судових процесів, в яких зайнятий апарат ПАТ "Укргазвидобування" і його 11 філій, точну цифру назвати складно, це тисячі процесів і засідань. Наприклад, за один день тільки апарат УГД брав участь мінімум у чотирьох судових засіданнях", - зазначив Прохоренко.

В "Укргазвидобуванні" розповіли про 8 компаній, з якими судиться - фото 3

На запитання про позов "Укргазвидобування" (восьмий позов – Ред.) до компанії "Карпатигаз" у компанії відповіли: "Спір про розірвання договору про СД з "Карпатигаз" та компанією "Місен Ентерпрайзіс АБ" передано на розгляд Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, оскільки це передбачено самим договором про спільну діяльність. Щодо права, яке застосовується при розгляді справи, то це матеріальне право України".

Потім прес-служба "Укргазвидобування" заявила: "ТОВ "Карпатигаз" не забезпечує стабільну роботу Хрестищенської ДКС та не виконує інвестиційну програму, зокрема зупиняються компресори, що відповідають за перекачку газу, який видобуває "Укргазвидобування".

Також нарощені з їхнього боку борги перед компанією SOLAR Turbines International Company (виробник компресорного обладнання з США) не дозволяють проводити вчасний поточний ремонт та обслуговування компресорів.

"Таким чином, схоже, що "Карпатигаз" як оператор СД саботує роботу з видобутку газу і намагається тиснути на УГВ", - йдеться в статті.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.