В Україні запустили систему електронних торгів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило унікальну програму електронних торгів, яка дозволяє будь-якому бізнесмену "без блату і хабарів" брати участь у торгах
Depo.Гроші
4 серпня 2015 11:57
ФОТО: depo.ua

Про це у своєму "Фейсбуці" повідомив волонтер Денис П`ятигорець, передає depo.ua.

"Наше Міністерство економічного розвитку розробило унікальну програму електронних торгів "Прозорро". prozorro. орг. Ця система абсолютно прозора, не дозволяє чиновнику вибрати завищену пропозицію, а головне - дозволяє будь-якому бізнесмену без блату і хабарів взяти участь у торгах. Будь-який громадянин в будь-який час може зайти в цю систему і подивитися - хто що купив і за якою ціною. Так що каламутити і ховати від народу результати вже не вийде", - написав волонтер.

За його даними, ця система працює в тестовому режимі. З нею вже працюють Мінінфраструктури, Міноборони, Укрпошта, "Енергоатом" та інші.

З українських міст першим цю систему тестує Київ, невдовзі має підключитися Маріуполь. 

По цій електронній системі вже було закуплено товарів на 1,7 млрд грн. Економія держкоштів склала 16% або 272 млн грн. "Це гроші, що не були розкрадені чиновниками, не пішли на відкати, і тепер можуть бути спрямовані на дороги, лікарні, школи тощо", - написав П`ятигорець.

"А тепер найголовніше. Якщо ви дійсно любите свою країну - не полінуйтеся як мінімум написати лист вашому міському голові та парочці депутатів міської ради, в якому поставте їм ультиматум - або вони до виборів (які будуть в жовтні 2015-го) приймають рішення про перехід на систему електронних закупівель "Прозорро" або ви не будете за них голосувати на майбутніх виборах! Ось так от просто!", - закликав волонтер.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua.