В Україні з'явилася комісія по державним інвестпроектам

Уряд створив міжвідомчу комісію з питань державних інвестиційних проектів на чолі з міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавічусом і затвердив порядок відбору інвестпроектів
Depo.Гроші
11 серпня 2015 10:28
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в постанові №571 від 22 липня, опублікованому 11 серпня, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

Згідно з ним, заступником голови комісії призначено віце-прем'єр-міністра, міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, а секретарем - директора департаменту залучення інвестицій Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

До складу комісії також увійшли: міністр фінансів Наталія Яресько, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, міністр соціальної політики Павло Розенко, міністр екології та природних ресурсів (з 2 липня, коли був звільнений Ігор Шевченко - посада вакантна) і депутати Верховної Ради, які складаються в комітеті парламенту з питань бюджету.

Голова комісії затверджує її персональний склад та може, в разі необхідності, вносити в нього зміни.

Комісія здійснює відбір державних інвестпроектів і визначає їх перелік у розрізі головних розпорядників коштів держбюджету із зазначенням загальної вартості проекту, загальних обсягів видатків бюджету, необхідних для розробки та реалізації проекту, в тому числі для завершення його реалізації, а також обсягів таких витрат на відповідний плановий і наступні за плановим два бюджетні періоди в розрізі бюджетних програм.

Комісія подає Мінекономіки пропозиції щодо визначення пріоритетних напрямів реалізації державних інвестпроектів за сферами, вивчає результати діяльності центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій, головних розпорядників коштів державного бюджету з розробки та реалізації державних інвестиційних проектів.

Крім того, комісія готує та подає Мінекономіки пропозиції та рекомендації щодо коригування або припинення реалізації Держінвестпроекту, проведення незалежної експертизи державних інвестиційних проектів.

Державний інвестиційний проект підлягає обов'язковій державній експертизі (строком до 30 календарних днів) і уточненню у разі зміни його вартості більш ніж на 10 відсотків, у тому числі внаслідок інфляції, а висновок держекспертизи є дійсним протягом 6 місяців з дати його надання.

У разі отримання негативного висновку держекспертизи проекту, він може подаватися повторно тільки після врахування наданих зауважень та його доопрацювання.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші"