Українські банки прискорять виплати компенсацій своїм вкладникам

Верховна Рада підтримала за основу проект закону №2045а "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку"
Depo.Гроші
18 червня 2015 14:07
ФОТО: depo.ua

Таке рішення підтримали 234 народних депутата, передає depo.ua.

Автором документа виступив Кабмін. Також нардепи вирішили підготувати документ до другого читання за скороченою процедурою.

Згідно з документом, уряд хоче скоротити термін формування реєстрів вкладників до одного з трьох і термін затвердження цих реєстрів до трьох днів з шести. При цьому виплата гарантованих сум компенсації вкладів буде починатися на наступний день після затвердження реєстрів замість семи днів, встановлених раніше.

У законопроекті також закріплені деякі зміни повноважень Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і процедури ліквідації банків.

Зокрема, Верховній Раді пропонується надати фонду право делегувати всі або частину своїх повноважень тимчасового адміністратора або ліквідатора одному або декільком уповноваженим особам фонду.

Крім того, Кабмін пропонує дозволити фонду в разі дефіциту ліквідності звернутися в Національний банк не тільки щодо надання кредиту, а й щодо викупу державних цінних паперів.

Відповідно до законопроекту, фонд зможе формувати спеціальний орган для консолідованої продажу активів неплатоспроможних банків, у тому числі для передпродажної підготовки таких активів. Він також буде зобов'язаний проводити стрес-тестування банків для розрахунку необхідного розміру базової річної ставки регулярного збору й оцінки своєї фінансової стійкості як мінімум раз в три роки.

Уряд також пропонує заборонити взаємозалік зустрічних вимог за зобов'язаннями, стороною яких є неплатоспроможний банк, і заборонити проблемним банкам використовувати прямі кореспондентські рахунки, крім рахунків в Національному банку.

Крім того, Кабмін хоче збільшити терміни ліквідації банків до п'яти років з трьох на сьогоднішній день, заборонити можливість продовження знаходження банку в статусі проблемного, а з 1 січня 2016 року скоротити терміни введення тимчасової адміністрації з трьох місяців до одного.