В Україні пиво прирівняли до горілки

Відсьогодні, 1 липня 2015 року, пиво в Україні прирівнюється до алкогольних напоїв
Depo.Гроші
1 липня 2015 10:17
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в законі про внесення змін до Податкового кодексу (№71-VІІІ від 28 грудня 2014), опублікованому в газеті Голос України 31 грудня, повідомляє depo.ua.

Раніше пиво вважалося слабоалкогольним напоєм.

Так, з 1 липня до алкогольних напоїв належать продукти, отримані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5% (а не 1,2%, як раніше) об'ємних одиниць, а також з вмістом спирту етилового 8,5% об'ємних одиниць і більше.

Крім того, слабоалкогольними напоями, виноградними винами, вермутами й іншими збродженими напоями (наприклад, сидр, перрі) будуть вважатися алкогольні напої з вмістом етилового спирту понад 0,5%, а не 1,2%, як було раніше.

Відповідно до закону, з 1 липня суб'єкти господарювання, які здійснюють торгівлю пивом, повинні будуть отримати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями. Декларація акцизного податку подається до територіальних підрозділів Державної фіскальної служби за місцем здійснення торговельної діяльності.

Акцизний податок сплачується у розмірі 5% від суми реалізованих підакцизних товарів.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями тепер додатково доведеться вказати адресу місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), що перебувають у місці торгівлі, а також інформацію про них.

Нагадаємо, що в Державній фіскальній службі радять  підприємцям, які здійснюють реалізацію пива в роздріб, не зволікати з придбанням ліцензії та встановленням касової техніки.