В України є два способи частково вилізти з боргової ями, – FT

Україна може двома способами досягти часткового списання боргів перед іноземними кредиторами на переговорах про реструктуризацію
Depo.Гроші
3 квітня 2015 17:46
ФОТО: depo.ua

По-перше, Київ може спробувати домогтися визнання британським судом, що Україна не зобов'язана повертати Росії борг через анексію Криму, яка має бути зарахована в рахунок боргу, пише Financial Times, передає depo.ua.

По-друге, боргові зобов'язання України містять положення про виплати, де йдеться, що вони регулюються законодавством, але не вказується, яким саме. Професор права Університету Дьюка в США Міту Гулаті вважає, що завдяки цьому Київ може зажадати права проводити виплати відповідно до українського законодавства і змінити умови. За цього варіанта почне діяти "грецький сценарій": раніше Греція скористалася тим, що її облігації були випущені відповідно до місцевого законодавства заднім числом внесла уточнення і зобов'язала інвесторів погодитися на її умови.

Як повідомляв depo.ua, днями міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що міжнародні кредитори не будуть списувати боргів України в рамках реструктуризації.