В "Укравтодорі" хочуть отримувати 100 млрд грн на рік тільки на ремонт доріг

В умовах нестачі коштів Укравтодор має намір зосередитися на ремонті доріг і збереженні дорожньої мережі
Depo.Гроші
3 квітня 2015 18:28
ФОТО: depo.ua

По це заявив голова Державного агентства автомобільних доріг України Сергій Підгайний, повідомляє depo.ua з посиланням на DT.UA.

"Після зимового періоду стан доріг різко погіршився. На сьогодні ямковістю уражено 5,8 млн кв. м, і це не кінцевий результат. До кінця року ми очікуємо збільшення цього показника щонайменше на 20-30%. Процеси руйнування покриття вже перевищують минулорічні показники майже в три рази", - сказав він.

Підгайний зазначив, що коштів, передбачених держбюджетом, 3,4 млрд грн, ледь вистачає на експлуатаційне утримання доріг в мінімальному обсязі. Однак, незважаючи на те, що більше половини передбачених коштів буде спрямовано виключно на ліквідацію руйнувань, усунути вдасться лише 40% ям.

Голова Укравтодору, повідомив, що тільки на капітальний ремонт автомобільних доріг державного значення потрібно 500 млрд грн.

"В умовах дефіциту коштів найбільш ефективним та економічно вигідним вважаться поточний середній ремонт. Він дозволяє позбутися основних дефектів покриття на тривалий період. З огляду на зношений стан дорожньої мережі доцільно ремонтувати у такий спосіб хоча б 10 тис. км на рік, що потребує щорічного фінансування галузі на рівні 100 млрд грн", - заявив глава Держагентства.

За даними Укравтодору, в 2015 році орієнтовна нормативна вартість будівництва 1 кілометра автомобільної дороги I категорії становить від 70 до 100 млн грн, реконструкції - 40-80 млн грн, капітального ремонту 20-30 млн грн, поточного середнього ремонту - 8-12 млн грн.

Нагадаємо, у лютому заступник міністра інфраструктури Володимир Омелян сказав, що в Україні вивчається питання про будівництво замість асфальтових доріг бетонних.