В Україні ВВП росте на вихідних, коли люди ходять у кіно і ресторани, - аналітик

Драйвером економічного зростання України є торгівля, а не промисловість чи сільське господарство

Про це в коментарі "ДС" заявив фінансовий аналітик Олексій Кущ, відповідаючи на питання, чи не забагато в українців вихідних в травні, передає Depo.ua.

За його словами, в розвинених країнах більше 70% ВВП створюється в так званому третинному секторі економіки - це сектор послуг, медицина, освіта і т.д.

"Якщо подивимося на структуру нашого ВВП, то у нас зараз драйвер економічного зростання - це як раз не промисловість, і навіть не сільське господарство, а сектор торгівлі. А коли відбувається максимальний сплеск в секторі торгівлі, коли відбувається максимальне завантаження сектора послуг, транспорту? Якраз у вихідні та святкові дні. Тому, як це не парадоксально, зростання ВВП відбувається саме у вихідні дні: люди подорожують, відпочивають, ходять в кіно і ресторани. Тобто насправді вони витрачають гроші і стимулюють зростання ВВП", - зазначив Кущ.

При цьому фінансовий аналітик також звернув увагу на те, що у "країн-трудоголіків" досить багато вихідних днів: в Японії - 16 вихідних святкових днів, в Китаї і Південній Кореї -14.

"У деяких європейських країнах, наприклад, в Німеччині чи Голландії, вихідних днів менше, але там працює інший компенсатор підвищення якості трудових ресурсів - тривалість робочого тижня. Якщо в Україні це приблизно 39 годин, то в європейських країнах, в комерційному секторі - в середньому 35, бюджетному - 40", - додав Кущ.

Нагадаємо, Павло Кухта зазначив, що тривалі травневі свята не сприяють різкому зростанню економіки і рівнем заможності громадян.

Олексій Шевнін розповів, що чіткої кореляції між багатством країни і кількістю робочих годин не існує, а також зазначив, що найбільше в світі працюють мексиканці.

Галина Третьякова нагадала, що домашня неоплачувана робота дуже сильно впливає і на самопочуття працівника, і на потенційний внесок в економіку, та заявила, що прямої кореляції між кількістю свят і рівнем ВВП на душу населення не існує.

Олексій Кущ зазначив, що, коли прибрати усі вихідні, ВВП країни взагалі зменшиться.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна