В Україні провадять електронні товарно-транспортні накладні

Україна переходить на електронний формат товарно-транспортної накладної (е-ТТН)

Про це повідомив глава директорату цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства інфраструктури Фарід Каміл огли Сафаров на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна", інформує Depo.ua.

"Упровадження електронних товарно-транспортних накладних сприятиме якісним змінам. По-перше, так будь-які послуги надаються набагато швидше. Другий момент - ми відходимо від паперової ери. Третє - автоматизація процесів дасть змогу уникнути корупційних ризиків, які були раніше", - зазначив він.

Крім того, Сафаров повідомив, що Мінінфраструктури має намір за моделлю ProZorro створити реєстр, який дасть можливість учасникам ринку генерувати е-ТТН самостійно.

"Це означає, що ми як регулятор не втручаємося в ці процеси, оскільки розуміємо: набагато ефективніше передати цю функцію ринку. Міністерство триматиме на своєму балансі цей реєстр, дасть йому спеціальний код, і вже інші використають цей код, щоб генерувати ТТН", - наголосив глава директорату міністерства.

Він повідомив, що 19 липня 2019 року в Мінінфраструктури відбудеться нарада за участю представників відомства та учасників ринку.

Наразі текст документа не оприлюднено.

Як сказав Сафаров, його буде опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" найближчим часом.

Довідка: "ТТН - документ, який проходить багато процедур. Спочатку його відправляє вантажовідправник, потім має підписати перевізник, перевізник повинен завірити у вантажоодержувача і після цього з усіма підписами повернути замовнику. Відповідно, "ходіння" цих документів різними бухгалтеріями призводить до тривалих термінів його підписання. Отже, істотно затримується оплата послуг перевізників, багато хто потерпає від того, що гроші вимиваються з обігу. А електронний документ пропонує скоротити його підписання лише до двох днів", - прокоментував упровадження е-ТТН співвласник Delivery Group Андрій Івасів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна