В Україні запрацювало нове пенсійне законодавство

В Україні набув чинності прийнятий парламентом і підписаний президентом урядовий закон про внесення змін до пенсійного законодавства
Depo.Гроші
17 березня 2015 12:11
ФОТО: depo.ua
В Україні запрацювало нове пенсійне законодавство
В Україні запрацювало нове пенсійне законодавство

Закон, що передбачає скорочення пенсій працюючим пенсіонерам, тимчасове скасування виплати пенсій працівникам, які обіймають спеціальні посади, а також зміну умов виходу на пенсію для громадян, які мають право на так звану «пільгову» пенсію, опублікований в урядовій газеті «Голос України», передає depo.ua.

Так, під дію документа потрапляють усі пенсіонери, крім інвалідів I і II груп, інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників АТО, членів сімей військовослужбовців.

Відповідно до закону, урізання пенсій працюючим пенсіонерам до 85% нарахованого обсягу виплат торкнеться всіх працюючих пенсіонерів, чиї пенсії перевищують півтора розміру мінімальної зарплати (1218 грн). Водночас у разі, якщо пенсіонер звільниться з роботи, розмір пенсії відновлюється і виплачується у повному обсязі.

Як наголошується в законі, скасування виплати пенсій є тимчасовим заходом і діятиме до 31 грудня 2015 року. Вона стосується працюючих пенсіонерів, які займають спеціальні посади - прокурорів, суддів, народних депутатів. У разі, якщо такі пенсіонери приймуть рішення звільнитися із займаних посад, пенсійні виплати будуть відновлені в повному обсязі. Водночас розмір пенсій, за нормами закону, обмежений 10 розмірами мінімальних зарплат.

Щодо пільгових пенсій закон передбачає, що право на пільгову пенсію мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, роботах у шкідливих і особливо шкідливих умовах, які досягли 50 років (чоловіки) і 45 років (жінки), які мають стаж роботи 25 років (чоловіки) і не менше 20 років (жінки).

Також, відповідно до закону, пільговий стаж для жінок почне підвищуватися - на 6 місяців щороку. Таким чином, до 1 квітня 2024 року пільговий стаж для призначення пенсії буде підвищено до 25 років.

Також на пільгову пенсію мають право працівники, зайняті повний робочий день на роботах у шкідливих і важких умовах. Перелік таких професій визначає Кабінет Міністрів. Вік виходу на пенсію для таких працівників становить 55 років, а стаж - 30 років (чоловіки) і 25 років (жінки).

Як повідомляв depo.ua, зазначений закон був прийнятий Верховною Радою 2 березня і підписаний президентом України Петром Порошенком 10 березня.

Повідомлялося, що зміни, внесені в законодавство про пенсійне забезпечення, торкнуться тільки 700 тис. осіб.