В Росії грозяться арештувати майно Бельгії

Росія погрожує заарештувати майно Бельгії на території Росії у відповідь на арешт російських активів
Depo.Гроші
18 червня 2015 19:46
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві МЗС РФ, повідомляє depo.ua.

У четвер до МЗС Росії був викликаний посол Бельгії у Росії Ван Меувен, якому заявлено рішучий протест у зв'язку з арештом рахунків посольства РФ у Бельгії, постійних представництв РФ при Євросоюзі і НАТО в Брюсселі, а також низки інших російських організацій у Бельгії.

"Послу Бельгії було сказано, що російська сторона розглядає такі дії компетентних органів Королівства Бельгія як відверто недружній акт, грубе порушення загальновизнаних норм міжнародного права та потребує у зв'язку з цим від бельгійської сторони вжиття негайних заходів щодо відновлення порушених у Бельгії суверенних прав Російської Федерації і забезпечення нормального функціонування російських установ та юридичних осіб", - йдеться у заяві.

В іншому випадку російська сторона погрожує розглянути питання про прийняття заходів стосовно знаходиться майна Бельгії в Російській Федерації, в тому числі майна посольства Бельгії в Москві, а також її юридичних осіб.

Нагадаємо, у середу в Бельгії за позовом компанії "Юкос Юніверсал Лімітед" було арештовано приналежне Росії майно на 1 млрд 652 млн євро.

Арешт стосується всіх російських установ в Бельгії, за винятком диппредставництв. У списку практично всі великі банки, зареєстровані в Бельгії, і навіть такі організації, як "Євроконтроль", який регулює повітряний рух над Європою, неурядові організації та ЗМІ, архієпископство Брюссельське і Бельгійське РПЦ.

 

Мітки: ЮКОС, Росія