У Раді розповіли про 20 домовленостей по бюджету

На погоджувальній раді у Верховній Раді народні депутати вже домовилися про 20 спірних питань щодо законопроектів, які стосуються бюджету на наступний рік
Depo.Гроші
28 грудня 2014 16:44
ФОТО: depo.ua
У Раді розповіли про 20 домовленостей по бюджету
У Раді розповіли про 20 домовленостей по бюджету

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook народний депутат від Радикальної партії України Юрій Чижмарь, повідомляє depo.ua.

І так, за його словами, депутати домовилися:

1. Податок на пасивні доходи (роялті та ін.) встановити на рівні 20%. Податок на дивіденди - 5% для підприємств, які сплачують податок на прибуток на загальних підставах і 20% для підприємств, які не сплачують податок на прибуток.

2. Не повертати ПДВ при експорті зерна нікому - ні виробникам, ні трейдерам. Але залишити спецрежим по оподаткуванню агровиробників.

3. Податок на нерухоме майно нараховувати на житлову нерухомість тільки щодо квадратним метрам, які перевищують 60 кв. м квартири та 120 кв м будинку. Ставки будуть мінімальні. Розмір податку на інше (нежитлове) нерухоме майно визначають органи місцевого самоврядування від 0 грн до 24 грн. Промислові та виробничо-господарські приміщення, МАФи і ринки взагалі не оподатковуються. Фактично оподаткування торгових і бізнес-центрів (офісів).

4. Відновити інститут рентної плати за транспортування аміаку, нафти, газу. Розмір ренти визначатиметься в іноземній валюті. Ставка рентних платежів за видобуток газу та нафти вводиться на постійній основі, а не на рік на рівні 60-70% (поквартальне зростання) для договорів спільної діяльності; 55% - до 5000 м для газу, 20% - понад 5000 м для газу.

5. Інститути спільного інвестування оподаткувати на рівні 20% як різновид пасивних доходів.

6. Зняти з розгляду оподаткування на додану вартість платних медичних та освітніх послуг.
7. Обмежити операції з офшорамиву собівартості господарської діяльності на рівні 30%. Для операцій з «єдинщиками» залишається діюча схема з урахуванням усіх 100% з посиленням відповідальності за використання так званих «СПД на постійній основі» замість постійної зайнятості.
8. Встановити оподаткування лотерей за ставкою 10% від обороту.
9. Встановити оподаткування пенсій, що перевищують 3 мінімальних зарплати (3600 грн.), яке торкнеться тільки 400 тис. пенсіонерів.
10. Запровадити безакцептне списання визнаних (платником податків) податкових зобов'язань - вводиться на півроку для налагодження податкової дисципліни.
11. Ввести додатковий акциз на сигарети, тютюн як місцевий податок зі ставкою 5%.
12. Встановити оподаткування лише готівки, але не безготівкових валютних операцій.
13. Запровадити «податок на розкіш».
14. Надати право Кабміну на збільшення плати за ліцензії.
15. З 2016 року розпочати вирахування переплат за попередні періоди з авансових платежів по податку на прибуток.
16. Зменшити єдиний соціальний взнос. Підвищити штрафні санкції за порушення трансферного ціноутворення до 5 відсотків від суми порушень.
17. Дія законодавства з трансфертного ціноутворення поширити і на внутрішній ринок без винятків.

Окрім того, за словами Чижмаря, депутати домовилися не чіпати виплати лікарняних і залишити їх на рівні 100% від зарплати. Пропозиція виплачувати лише 80% відхилили.

Депутат також написав, що його колеги домовилися «не чіпати ніде інвалідів».

Чижмарь також додав, що ПДВ-рахунки в тестовому режимі будуть з 1 лютого по 1 липня.

«З другого півріччя система повноцінно запроваджується. Плюс перенесення від'ємного залишку по ПДВ. Плюс запровадження «електронного кабінету», - уточнив депутат.

Як повідомляв depo.ua, сьогодні на позачерговому засіданні Верховна Рада вже прийняла кілька законів, у тому числі й про посилення мораторію на конфіскацію житла у боржників за валютними кредитами. Потім депутати пішли на перерву до 16:00, щоб узгодити позиції по пакету законопроектів, що стосуються державного бюджету на 2015 рік. Перерву продовжили до 18:00.