У Раді просять Турчинова присікти шпигунство мобільних операторів на користь РФ

Народний депутат і радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко звернувся до секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олександра Турчинова з пропозицією розглянути роботу операторів систем телекомунікацій, контрольованих російським капіталом
Depo.Гроші
17 лютого 2015 19:10
ФОТО: depo.ua
У Раді просять Турчинова присікти шпигунство мобільних операторів на користь РФ
У Раді просять Турчинова присікти шпигунство мобільних операторів на користь РФ

Про це Геращенко написав на своїй сторінці в Facebook, передає depo.ua.

На його думку, оператори мобільного зв'язку, контрольні пакети акцій яких належать резидентам РФ, вільно чи мимоволі продовжують допомагати агресорові у війні проти України.

«Дані стільникової мережі в районі проведення АТО і, зокрема, в районі Дебальцевого передаються терористам, які розсилають нашим бійцям СМС-повідомлення загрозливого і принизливого характеру», - стверджує нардеп.

Він вважає за необхідне привернути увагу керівника РНБОУ до діяльності провідних операторів мобільного зв'язку в Україні - МТС (найдорожчий російський бренд, обслуговуючий більше 107 млн абонентів) та «Київстар».

На думку Геращенка, мобільні оператори отримують надприбутки, а російська ФСБ відчуває себе повноправною господинею українського зв'язку.

«Власне, цей факт не приховують і самі компанії, що надають послуги мобільного зв'язку. Так, ще в червні 2014 року директор з корпоративного управління і контролю ПрАТ «МТС Україна» О. Проживальський повідомляв, що російські спецслужби мають можливість прослуховувати українських абонентів мережі МТС, а також відстежувати їхнє місцезнаходження», - наголошується у зверненні.

Геращенко попросив вжити невідкладних заходів для розробки правових, технологічних, фінансових механізмів управління, регулювання, контролю держави за такими сферами: засоби передачі (зберігання, обробки) інформаційних даних, телекомунікаційні системи, Інтернет, системи мобільного та супутникового зв'язку та навігації.

Крім того, народний депутат просить на засіданні РНБО розглянути питання про встановлення обмежень у володінні російськими юридичними та фізичними особами та афілійованими з ними особами частками, які не будуть перевищувати 25% у статутних капіталах компаній у сфері засобів передачі (зберігання, обробки) інформаційних даних, мобільного та супутникового зв'язку, систем навігації та телекомунікації.

Як повідомляв depo.ua, 4 лютого стало відомо, що оператор «Київстар» залишив окуповану частину Донбасу без мобільного зв'язку. А ось МТС «Україна» і «Астеліт» (Life)  не мають наміру припиняти надання там послуг.