В ОПЕК планують нарощувати видобуток нафти. Ціна на "чорне золото" падатиме

Окремі члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) публічно заявляють про свої плани збільшити постачання палива напередодні засідання у Відні, на якому буде обговорюватися питання зміни квот на видобуток
Depo.Гроші
4 червня 2015 11:50
ФОТО: depo.ua

Як заявив у середу міністр нафти Іраку Адель Абдул Махді, Багдад збільшить закордонні поставки нафти на 100 тис. барелів на добу (б/д) у червні. У травні країна експортувала рекордні 3,145 млн б/д. За словами міністра, бойові дії не торкнулися основних нафтовидобувних районів країни, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна"

Тим часом міністр нафти Ірану Біжан Намдара Зангане попросив своїх колег по ОПЕК врахувати ймовірність повернення іранської нафти на ринок у разі скасування санкцій проти країни. За його прогнозами, експорт іранської нафти вже на початку 2016 може вирости майже до 3 млн б/д.

Саудівська Аравія, найбільший експортер палива у картелі, в квітні-травні видобувала рекордні у своїй історії 10,25 млн б/д. Міністр нафтової промисловості країни Алі аль-Наїмі раніше заявив, що стратегія ОПЕК на збереження квот працює успішно.

У результаті зростання видобутку в Ірані та Іраку, стабілізації обсягів сланцевої нафти, що видобувається у США, і уповільнення темпів зростання світового попиту, в четвертому кварталі поточного року котирування нафти марки Brent можуть опуститися до $40-50 за барель, вважає колишній глава дослідницького відділу ОПЕК Хасан Кабазар.