В ООН нарешті побачили "непривабливість" Донбасу для інвестицій

За два роки військового конфлікту на Донбасі скоротилися показники виробництва промислової продукції до 66%, масово згорнулися малий і середній бізнес
Depo.Гроші
26 липня 2016 19:10
ФОТО: depo.ua

Такі дані наводить Програма розвитку ООН в своїй доповіді "Подолання бар'єрів на шляху розвитку бізнесу на Донбасі: огляд ситуації і ключові рекомендації", передає depo.ua.

За даними експертів, до таких показників призвела зруйнована інфраструктура, розрив економічних зв'язків, а також фізичне знищення виробничих потужностей в Донецькій і Луганській областях. Крім цього, в доповіді наголошується, що руйнування фінансової та банківської сфер, транспортної інфраструктури, систем зв'язку і комунікацій і ряд інших проблем перешкоджають соціально-економічному розвитку Донбасу.

Кількість економічно активного населення в регіоні значно скоротилося. Так, в Донецькій області за станом на вересень 2015 чисельність такого населення скоротилася на 55% в порівнянні з 2014 роком, а в порівнянні з 2010 роком - на 59%. У Луганській області станом на вересень 2015 рік відбулося скорочення на 63% в порівнянні з 2014 роком і на 66,5% в порівнянні з 2010 роком.

Реальна заробітна плата в Донецькій області протягом 2015 скоротилася на 10% в порівнянні з 2014 роком, в Луганській - на 28% відповідно. У 2014 році це скорочення в Донецькій області склало 11% в порівнянні з 2013 роком, в Луганській - майже 14%.

Капітальні інвестиції в Донецькій області в січні-вересні 2015 скоротилися на 53% (в порівнянні з відповідним періодом попереднього року, в Луганській - на 71%.

Також в доповіді наголошується, що велика кількість промислових підприємств і шахт, які забезпечували зайнятість місцевого населення, в даний час знаходяться на непідконтрольних уряду територіях, зруйновані або призупинили свою діяльність. Цепризвело до різкого підвищення рівня безробіття в регіоні."

"Зараз посилюється тенденція відтоку робочої сили (так, ще до конфлікту багато жителів регіону через низький попит на робочу силу в регіоні їздили на заробітки в Росію, молодь виїжджала і продовжує виїжджати на навчання і працевлаштування в інші (більш перспективні) регіони України) . Таким чином, проблема створення нових робочих місць існувала ще до ескалації збройного конфлікту, а зараз тільки загострилася у зв'язку з вимушеним переселенням частини населення, руйнуванням інфраструктури регіону і втратою контролю над значною частиною підприємств", - йдеться в повідомленні.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.