В окупованих районах Донеччини не можуть отримати пенсію 200 тис. осіб

Понад 200 тис. пенсіонерів, які проживають на окупованих територіях Донецької області, не можуть отримати свої пенсії
Depo.Гроші
6 лютого 2015 14:19
ФОТО: depo.ua
В окупованих районах Донеччини не можуть отримати пенсію 200 тис. осіб
В окупованих районах Донеччини не можуть отримати пенсію 200 тис. осіб

Про це повідомив голова Донецької обласної держадміністрації в інтерв'ю «Українській правді».

«Понад 200 тисяч пенсіонерів не переоформили пенсії, вони не можуть виїхати з окупованих міст з багатьох причин. Зокрема за станом здоров'я... А пенсії нашим людям, які стали заручниками, необхідні, щоб вижити», - сказав губернатор.

При цьому, за словами Кіхтенка, багато громадяни, що проживають в «ДНР» змогли переоформити пенсії на підконтрольних Україні територіях. Однак є люди, які на цьому наживаються.

«Я знаю, що там вже налагоджений бізнес. Певні люди збирають банківські картки, знімають гроші в наших містах, і за якийсь відсоток від суми везуть їх назад», - пояснив Кіхтенко.

Губернатор вважає, що необхідно знайти механізм, який дасть можливість виплачувати пенсію.

«І позиція уряду повністю зрозуміла для мене: ми виплатимо і пенсію, і заборгованість після того, як будемо контролювати ту територію. Якщо конфлікт буде ще довго тривати, треба в цих умовах робити все можливе і неможливе, щоб полегшити життя людям», - вважає голова Донецької ОДА.

Як повідомляв depo.ua, 5 листопада Кабінет Міністрів України заблокував соціальні виплати для людей на територіях Донецької та Луганської областей, що підконтрольні бойовикам «самопроголошених республік».

Водночас в «ДНР» вирішили залишити без виплат пенсіонерів з українською пенсією.