В НБУ порадили українцям, що робити з паперовими "дрібними" гривнями

Українці зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими монетами номіналами 1, 2, 5, 10 гривень, і банкнотами відповідних номіналів

Про це заявили у прес-службі НБУ, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

Паперові гроші відповідних номіналів перебуватимуть в обігу паралельно з випущеними монетами в 1 і 2 гривні так запланованими до випуску монетами в 5 і 10 гривень.

"Банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень не вилучатимуться з обігу, але з часом НБУ припинить друкувати ці банкноти й додатково поповнювати ними грошовий оборот. Банкноти відповідних номіналів випускатимуть лише для потреб колекціонерів", - пояснили в НБУ.

Стосовно строків введення в обіг нових монет номіналами 5 і 10 гривень, у НБУ повідомили, що це заплановано на 2019-2020 роки, але точну дату Нацбанк повідомить громадянам додатково за кілька місяців до їх введення - після ухвалення відповідного рішення правлінням НБУ.

Нагадаємо, Національний банк, слідом за банкнотами одна і дві гривні, припиняє також друкувати п'яти- та десятигривневі купюри.

Як відомо, торік держава замовила 140 мільйонів одногривневих монет і 145 мільйонів - двогривневих, пообіцявши в 2019 році розпочати заміну 5-гривневих і 10-гривневих купюр.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна