В НБУ розповіли, скільки гривень «надрукували» з початку року

В Національному банку України спростовують інформацію про неконтрольовану емісію грошей і констатують, що з початку року до 27 листопада монетарна база в Україні зросла на 23,4 млрд грн (або на 7,6%) - до 330,5 млрд грн
Depo.Гроші
1 грудня 2014 10:54
ФОТО: depo.ua
В НБУ розповіли, скільки гривень «надрукували» з початку року
В НБУ розповіли, скільки гривень «надрукували» з початку року

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на Facebook-сторінку регулятора.

У НБУ відзначили, що емісія грошей в Україні суворо регламентована.

«Показник приросту монетарної бази жорстко контролюється, зокрема, в рамках зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом за програмою «Стенд-бай», а також Радою Національного банку в рамках виконання Основних засад грошово-кредитної політики», - йдеться в повідомленні.

У показнику монетарної бази (базових грошей), який включає кошти в гривні на коррахунках банків в НБУ та готівкові кошти в касах банків і поза банками, відбивається обсяг доступних для економічного обороту грошових коштів.

Нацбанк роз'яснив, що випуск грошей відбувається виключно в безготівковій формі шляхом зарахування відповідної суми коштів на кореспондентські рахунки банків у Нацбанку. І навпаки, коли гроші вилучаються з обігу, відповідна сума списується з цих рахунків. Готівкові гроші випускаються в обіг або вилучаються виключно в обмін на безготівкові. На загальний обсяг грошей в обігу операції перетворення безготівкових коштів у готівку (і навпаки) не впливають.

В НБУ підкреслюють, що не всі емітовані кошти в той чи інший момент часу реально перебувають в обігу, оскільки частина цих коштів вилучаються Нацбанком з допомогою мобілізаційних операцій у процесі регулювання грошово-кредитного ринку.

Нагадаємо, що грошова маса в Україні в січні - жовтні 2014 року зросла на 5,5% - до 959,3 млрд грн, монетарна база - на 8,3%, до 332,5 млрд грн. У 2013 році Національний банк прискорив випуск грошей в обіг в 3,4 рази - до 307,2 млрд грн. Приріст монетарної бази за 2013 рік склав 51,918 млрд грн, що в 3,4 рази перевищує показник приросту монетарної бази за 2012 рік. Грошова маса за цей період зросла на 17,2% - до 906,3 млрд грн.

Як повідомляв ДеПо , за останні кілька місяців, за оцінками НВО «Ціна держави», Нацбанк нібито «надрукував» понад 90 млрд грн.

Мітки: НБУ, гривня