В НБУ пояснили, чому Україна повинна співпрацювати з МВФ

Україна повинна продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом, оскільки це є запорукою прискорення зростання економіки України

Таку заяву зробив заступник голови Національного банку (НБУ) Дмитро Сологуб в інтерв'ю виданню "РБК-Україна", передає Depo.ua.

За словами Сологуба, нова програма з МВФ, про яку зараз домовляється влада України, – це не тільки короткострокове питання і не тільки питання грошей. За його словами, з огляду на позитивні тенденції в економіці і прихід нерезидентів, ситуація з фінансуванням виглядає непогано.

"Але важливий фактор – це прискорення зростання економіки. Ми хочемо, щоб у нас інвестиції зростали по 20% на рік. А інвестори впевнені в країні тоді, коли є програма МВФ, особливо в країні з поганою історією з точки зору економічної політики", – вважає заступник голови НБУ.

Сологуб наголосив, що "досягнення домовленості з МВФ лягає не в канву, що нам терміново потрібні гроші, а в те, що ми таким чином створюємо позитивний стимул для інвесторів працювати з економікою України, посилаємо їм правильний сигнал".

"Мені здається, у уряді така ж логіка, йдеться про закриття якихось короткострокових дірок", – додав він.

Нагадаємо, 26 вересня ЗМІ повідомляли, що місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) після двотижневої роботи покине Київ без підстав рекомендувати раді директорів МВФ укласти з Україною нову програму кредитування.

Кабмін заявив, що переговори з місією Міжнародного валютного фонду тривають в активній фазі, зокрема проводяться зустрічі з урядовцями.

В НБУ заявили, що наступний етап переговорів щодо фінансування України Міжнародним валютним фондом відбудеться через два тижні у Вашингтоні на щорічному зібранні країн-членів МВФ.

Також ми писали про те, що Кабінет міністрів України очікує підписання нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом у грудні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme