В НБУ підрахували, що держбанкам для виживання треба 12,5 млрд грн

Національний банк оцінює необхідну докапіталізацію державних банків у 12,5 млрд грн, банків з іноземним капіталом - в 20,5 млрд грн
Depo.Гроші
20 жовтня 2014 15:22
ФОТО: depo.ua
В НБУ підрахували, що держбанкам для виживання треба 12,5 млрд грн
В НБУ підрахували, що держбанкам для виживання треба 12,5 млрд грн

Про це у ході круглого столу «Як повернути стабільність банківській системі» повідомив перший заступник глави НБУ Олександр Писарук, пише ДеПо з посиланням на «Українські новини».

«Ми вже повідомляли, що обсяг необхідної докапіталізації банків першої групи склав 56 млрд гривень. З них - 12,5 млрд необхідно для докапіталізації держбанків і 20,5 млрд гривень для банків з іноземним капіталом. Таким чином, частка приватних банків у докапіталізації є досить помірною», - сказав він.

НБУ доручив банкам докапіталізуватися до кінця року, проте у випадку з деякими банками поповнення капіталу може відбутися наступного року.

«Програма із МВФ передбачала, що докапіталізація завершиться цього року. В деяких випадках докапіталізація може бути скоригована. Можливо, ми затвердимо 3-річні плани докапіталізації. У будь-якому випадку, всі плани будуть виконані», - зазначив Писарук.

Заступник голови НБУ повідомив, що серед банків з іноземним капіталом докапіталізації потребують 2 російських і 1 західний, при цьому Сбербанк зовсім не потребує поповнення капіталу.

Він зазначив, що серед держбанків найбільшої докапіталізації потребує Ощадбанк.

Як повідомлялося, НБУ оцінює необхідну докапіталізацію 20 великих банків у 10 млрд гривень.