Інфляція в Україні наближається до 30% - НБУ

Пов'язувати безпосередньо монетарну політику НБУ з девальвацією обмінного курсу, яка відбулася в минулому році і продовжується в цьому році, не варто
Depo.Гроші
24 лютого 2015 17:43
ФОТО: depo.ua
Інфляція в Україні наближається до 30% - НБУ
Інфляція в Україні наближається до 30% - НБУ

Про це заявив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук в інтерв'ю телеканалу Al Jazeera, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ в Facebook.

Оскільки, за його словами, насправді поточна ситуація на валютному ринку є результатом накопичених дисбалансів у багатьох сферах, у різних макроекономічних сферах за попередні роки, а також політики жорсткої підтримки обмінного курсу Національним банком у попередні роки.

І, звичайно, зазначив Ніколайчук, найбільшим був вплив збройного конфлікту і кризи довіри в Україні.

«Але в той же час, ми, як НБУ, робимо значні кроки по нарощуванню інституційного потенціалу Нацбанку в сфері монетарної політики. І нашою стратегічною метою в цій сфері є впровадження або перехід на режим інфляційного таргетування. Це режим, який дозволить нам, дозволить населенню України мати низьку і стабільну інфляцію в довгостроковій перспективі, в середньостроковій перспективі, і принесе багато переваг», - сказав він.

Безперечно, підкреслив Ніколайчук, буде дуже складно і майже неможливо перейти на такий режим в цьому році, тому що неможливо це зробити при нинішньому рівні інфляції, який наближається до 30%.

Нагадаємо, економічних експертів зараз турбує відсутність продавців валюти, її тільки купують і це сприяє безконтрольному зростанню курсу. «Цей курс сьогодні грабіжницький. Він руйнує економіку. Страждають імпортери. Завтра буде божевільна інфляція, тому що бензин дорожчає миттєво. У відповідь на валютний курс інфляція буде відсотків 40, а може і вище», - сказав Ерік Найман.

Як повідомляв depo.ua, Міжнародний валютний фонд прогнозує інфляцію в Україні на рівні 27% в 2015 році. Кабмін, у свою чергу, оцінив інфляцію в Україні в 2014 році на рівні 26%.

Мітки: НБУ, Инфляция