У «Нафтогазі» пояснили відключення зони АТО від газу зруйнованою інфраструктурою

У НАК «Нафтогаз України» заявили, що з 18 лютого 2015 року припинили постачання природного газу в зону антитерористичної операції (АТО) через численні ушкодження газотранспортної інфраструктури під час бойових дій
Depo.Гроші
19 лютого 2015 16:05
ФОТО: depo.ua
У «Нафтогазі» пояснили відключення зони АТО від газу зруйнованою інфраструктурою
У «Нафтогазі» пояснили відключення зони АТО від газу зруйнованою інфраструктурою

Відновлення постачань газу поки неможливе через триваючі активні бойові дії в даному регіоні, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу компанії.

«Український оператор газотранспортної системи ПАТ «Укртрансгаз» підтверджує свою готовність розпочати роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури, як тільки бойові дії будуть припинені, а працівники отримають можливість дістатися до аварійних ділянок без загрози їхньому життю і здоров'ю», - зазначили в «Нафтогазі».

У компанії уточнили, що зараз триває аналіз пошкоджень та уточнення збитків, завданих руйнуванням газотранспортної інфраструктури.

У свою чергу російське ВАТ «Газпром» додало нові пункти прийому-здачі газу при поставках в Україну: ГВС Прохорівка (кордон Ростовської та Луганської областей) та ГВС Платово (кордон Ростовської та Донецької областей), передає INTERFAX.RU.

Тепер компанія поставляє газ в Україну, в тому числі, через газовимірювальні станції «Прохорівка» і «Платово» в обсязі 12 млн куб. м на добу. На останню звітну дату - 17 лютого - «Нафтогаз» імпортував 30,55 кубометрів на добу.

Як повідомляв depo.ua, сьогодні вранці представники російських бойовиків заявили, що окуповані частини Донецької та Луганської областей перейшли на отримування газу з Росії. Перепідключення нібито було здійснено в ніч з 18 на 19 лютого. А прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв доручив опрацювати можливість поставки газу в окуповані бойовиками райони Донбасу.