У МВФ знову нагадали Україні, що чекають визначеності з урядом

Міжнародний валютний фонд не розглядає можливості повної зупинки відносин з Україною, однак все ще чекає визначеності зі статусом уряду і продовження програми реформ
Depo.Гроші
17 березня 2016 17:29
ФОТО: depo.ua

 Про це на брифінгу у Вашингтоні сказав заступник голови Департаменту зовнішніх зв'язків Фонду Вільям Мюррей, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Ми ніколи не зупиняємо відносин з будь-якою країною", - сказав Мюррей, відповідаючи на питання, чи є якийсь кінцевий термін для України у частині визначення роботи уряду і надання результатів проведених у країні реформ.

"Але, безперечно, ми говорили і говоримо, що ми все ще чекаємо визначеності з урядом. Ми чекаємо Другого перегляду програми. Як тільки ми побачимо більше визначеності, ми, звичайно, будемо продовжувати роботу (за програмою реформ EFF - ред", - сказав Мюррей.

Нагадаємо, раніше в МВФ повідомили про можливість відновлення співпраці з Україноюбез відправки місії до Києва.

 МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки в березні 2015 року. Перший транш за новою програмою обсягом 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня, другий на 1,7 млрд дол. – 4 серпня 2015 року.

Другий перегляд програми проходив у два етапи. Місія фонду працювала в Києві у вересні минулого року і 2 жовтня 2015 року призупинила переговори у зв'язку з необхідністю проведення місцевих виборів, а також дискусій всередині країни щодо податкової реформи та проекту держбюджету на 2016 рік. У листопаді переговори поновилися.

На поточний момент Україна і МВФ обговорюють широкий спектр питань у рамках другого перегляду програми співробітництва, який включає різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації.

Наразі Україна і МВФ досі не узгодили текст Меморандуму про співпрацю за програмою кредитування України.

Узгодження і підписання Меморандуму, який планували підписати після 16 лютого, дозволить фонду призначити дату засідання Ради директорів, під час якого вирішиться питання про надання нашій країні третього кредитного траншу обсягом 1,7 млрд дол. Перші два транші Україна отримала в 2015 році, їх загальний обсяг склав 6,7 млрд дол. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші