В МВФ вирішили, що українська інфляція пригальмовує

А економіка продовжує рости, як і прогнозували раніше
Depo.Гроші
3 жовтня 2016 17:29
ФОТО: depo.ua

Ключовий кредитор України - Міжнародний валютний фонд (МВФ) зберіг прогноз зростання економіки України за підсумками 2016 року на рівні 1,5%, але при цьому поліпшив прогноз інфляції до 13% з 15,1%. Про це йдеться у звіті Фонду, опублікованому на сайті організації, повідомляє Depo.ua із посиланням на УНІАН.

 "Реальний ВВП країни зросте за підсумками року на 1,5%. Економічна активність буде супроводжуватися ослабленням фінансового тиску, зростанням внутрішнього попиту, а також впевненістю інвесторів і зростанням доходів, - йдеться у звіті. - Разом з тим, вплив зовнішніх факторів буде достатнім для того, щоб похитнути тенденцію до зростання, і тому країна багато в чому буде залежати від глибини внутрішнього попиту".

За розрахунками МВФ, інфляція складе близько 13% до кінця 2016 року. "Інфляція прогнозується на рівні близько 13% до кінця року і причиною стане переважно зростання тарифів", - йдеться у звіті. У Фонді відзначають, що перелом тенденції від занепаду економіки до її зростання - це ключове досягнення України.

"У цьому зв'язку необхідно продовжити подальше зміцнення системи державних фінансів, оздоровлення банківської системи, провести пенсійну реформу, удосконалити податкове адміністрування, поліпшити діловий клімат, - йдеться у звіті. - Політична повістка дня амбітна, але її необхідно виконати вчасно".

Нагадаємо, що реальна зарплата українців за рік виросла на 15%.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші