В МОЗ придумали, як збити ціни на ліки

Закупівля ліків та вакцин безпосередньо у виробника вирішить питання необґрунтованого завищення цін
Depo.Гроші
28 жовтня 2014 18:01
ФОТО: depo.ua
В МОЗ придумали, як збити ціни на ліки
В МОЗ придумали, як збити ціни на ліки

Про це заявив в. о. міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець в ході зустрічі з представниками Всесвітньої організації охорони здоров'я, передає ДеПо.

На думку глави міністерства, це дозволило б кардинально змінити ситуацію з державними закупівлями медпрепаратів і очистити МОЗ від звинувачень в корупції. «Оскільки більшість ліків і вакцин потрапляють на ринок України через дистриб'юторів (більше 85%), це призводить до збільшення їхньої вартості. Якщо нам вдасться спільно з ВООЗ розробити механізм закупівлі ліків і вакцин безпосередньо у виробників, це заощадить державні кошти і збільшить обсяги закупівлі», - підкреслив Лазоришинець.

Глава бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Доріт Ніцан Калуско в свою чергу зазначила, що міжнародні експерти готові допомогти українському уряду врегулювати це питання. Державні кошти, передбачені на забезпечення хворих ліками, в сумі з іншими донорськими надходженнями і прямими поставками від виробника дозволять кардинально збільшити обсяги закупівлі вкрай важливих ліків.

Крім того, в МОЗ вважають, що питання прямих поставок захистить український ринок ліків від недобросовісних дистриб'юторів, які диктували цінову політику і впливали на формування ціни.

Відзначимо, що ціни на ліки з квітня цього року зросли в середньому в два рази.

Нагадаємо, що 1 жовтня Кабінет Міністрів усунув міністра охорони здоров'я Олега Мусія від виконання обов'язків і підтримав звернення в Генеральну прокуратуру з приводу бездіяльності керівництва МОЗ при закупівлі ліків.

Крім того, нагадаємо, з 1 квітня набув чинності закон про уникнення фінансової катастрофи. В законі передбачено суттєве збільшення податків, акцизів і зборів, щоб ліквідувати небезпеку економічного краху України. Імпортери ліків звернулися із закликом відмовитися від оподаткування поставок імпортних препаратів за ставкою 7%, яке вводить цей закон.