В Міненерго сподіваються, що на підвищенні цін "Нафтогаз" вибереться з боргів

Борг у 30 мільярдів гривень, накопичений НАК "Нафтогаз України", зменшуватиметься за рахунок вирівнювання різниці між цінами на закупівлю газу та його продажу населенню
Depo.Гроші
22 червня 2015 17:48
ФОТО: depo.ua

Про це міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин розповів на брифінгу у понеділок, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Нафтогаз направляв усі вільні кошти на купівлю газу, не маючи змоги розраховуватися із Укргазвидобуванням чи Укртрансгазом. Так був накопичений сумарний борг 30 млрд грн. Тільки за цей рік - 5 млрд. По мірі того, як вирівнюватиметься різниця між цінами на закупівлю газу і продаж населенню, борг зменшуватиметься», - сказав Демчишин.

Він пояснив, що Нафтогаз виконував функцію перерозподілу газового ринку, купляв імпортований газ, постачав його через обленерго кінцевому споживачу - населенню, продаючи за низькими тарифами.

"За рахунок цього з'являвся збиток. Історично кінцеві споживачі розраховувалися на рівні 80%. Мало того, що газ продавався дешево, так за нього ще й не розраховувалися", - зазначив урядовець.

Як повідомляв depo.ua, Міністерство фінансів прогнозує, за результатами 2015 року збиток НАК "Нафтогаз України" сягне 40,3 млрд грн.